YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHH ekibi yetimlerle buluştu
İHH ekibi yetimlerle buluştu
07 Ekim 2014 20:01
Kurban organizasyonu için Bangladeş'e gelen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ekibi Cox's Bazar şehrindeki yetimhaneyi ziyaret etti.

İHH'ın Cox Bazar şehrindeki Darul İman Yetimhanesi ziyaretine Genel Başkan Yardımcısı Sait Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve kurban organizasyonu için ülkeye gelen ekip de katıldı. Yetimlerle bir araya gelen ekip onların bayramını kutlayarak çeşitli ikramlarda bulundu. Ardından ekip yetimlerin okuduğu Kur'an-ı Kerim ve ilahileri dinledi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, yetimhanenin bir öğretmen yakınının desteğiyle yapıldığını ve 5 yıldır burada hizmet verdiğini söyledi.

Yetimhanede 45 çocuğun kaldığını belirten Yılmaz, "İHH'nın yetim programı çerçevesinde burada çalışmalar devam ediyor. Bangladeş'te 5 yetimhanemiz faaliyet göstermekte. 2 yetimhane daha açılacak. 600 yetime İHH programına göre burada hizmet veriyor yetimlere sahip çıkıyoruz. Yetimhanede özellikle Arakan'da katliamlara maruz kalan ailelerin çocuklarını misafir ediyoruz. Onlara anne ve babalarından ayrı olduklarını hissettirmeden burada hem eğitim programlarını hem de ebeveyn sorumluluklarını yerine getiriyoruz" diye konuştu.

Canik Belediye Başkanı Genç ise Bangladeş'e kurban organizasyonu sebebiyle geldiğini belirtti. İHH'nın burada inşa ettiği yetimhaneleri ziyaret etmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Genç, "İHH, önemli bir hizmeti Bangladeş'e taşıdı ve burada yetimlerin hem bakımını hem de eğitimini üstlenerek önemli bir hizmet veriyor. Bu da Türkiye'nin büyüklüğünü göstermektedir. Bundan dolayı İHH'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Öte yandan Sadaka Taşı Derneği Yöneticisi Cihad Terzioğlu ve beraberindeki dernek gönüllüsü Ekrem Doğan, Cox's Bazar şehrinde bu yıl inşa edilen dersliği ziyaret ederek burada ders gören çocuklarla bayramlaştı.

Hayırseverlerin kendilerine verdiği vekaletlerle kurbanları kestikten sonra Sadaka Taşı Derneği olarak bu yıl içerisinde yapmış oldukları dersliği ziyaret etmeye geldiklerini dile getiren Terzioğlu, "Bu derslikte Bangladeşli ve Arakanlı mülteci çocuklarla bir araya geldik. onlarla bayramlaştık, hemhal olduk. Dernek olarak buradaki çalışmalarımız ve yardımlarımız devam edecek" diye konuştu.

 

AA

Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler