YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İç Anadolu son üç günü GÜNEŞLİ GEÇİRECEK
İşte yurtta hava tahmini...
İç Anadolu  son üç günü  GÜNEŞLİ GEÇİRECEK
15 Mayıs 2009 / 11:19 Güncelleme: 15 Mayıs 2009 / 00:00

Libya üzerinden gelecek sıcak hava dalgasının etkisi ile, sıcaklıklar 30 derece çıkmaya başlarken, mayıs ayı ortalamasını da 5 ila 8 derece geçiyor.


- İstanbul güneşli, sıcaklık hafta sonu 28 dereceye çıkacak ama pazar günü biraz bulutlu geçebilir. Ankara güneşli, sıcaklık hafta sonu 29 dereceye yükselecek. İzmir ve Adana güneşli, rüzgarlar zayıf ve hissedilen sıcaklık 35 dereceye yaklaşıyor. Bugün istanbul ve Ankara 26, İzmir 32, Bursa ve Adana 31 derece.


Marmara’da sıcaklık artışını sürdürüyor, Balıkesir ve Bursa'da 31 dereceye çıkacak, hava güneşli. Hafta sonu da hava sıcak ancak, pazar günü hafif bahar yağmuru olabilir.


İç Anadolu bu üç günü çoğunlukla güneşli geçirecek. Sıcaklık hergün biraz artarak, bugün 26, pazar günü ise 29-30 dereceye çıkacak.


Ege bölgesine yaz erken geldi. Sıcaklık Aydın ve Manisa'da 30 dereceyi aşarken, lodos bu üç gün havayı daha da bunaltıcı yapacak. Pazar ve pazartesi günü bölgenin iç kesimlerinde yağmur geçişleri bekleniyor.


Güneyde sıcaklık Adana'dan, Diyarbakır’a hafta sonu 32-33 dereceye çıkacak. Pazar günü Akdeniz kıyılarında artacak nem oranı nedeniyle, hava bunaltıcı olmaya başlayacak.


Doğu Anadolu güneşli, sadece hafta sonu Van ve Hakkari'de kısa süreli yağmur olabilir, sıcaklık yükselişini sürdürüyor. Erzurum 21, Malatya 27 derece, hafta sonu ısınma daha fazla.


Karadeniz’de bugünleri güneşli geçirecek, hafta sonu sıcaklıkta hızlı artış var, Samsun ve çevrelerinde 29 dereceye çıkabilir. Bugün ise Trabzon 22, Bolu 27 derece.


 


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler