YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Huzurevinde evlendiler
Huzurevinde evlendiler
15 Ekim 2012 18:20
Hayatlarına huzurevinde devam eden 83 yaşındaki yaşındaki Semiha Dokuyucu ile 70 yaşındaki Şevket Aksoy dünyaevine girdi.

Kenan Irtak - Semiha Şakir Huzurevi'nde kalan 83 yaşındaki yaşındaki Semiha Dokuyucu ile Bahçelievler Huzurevi'nde kalan 70 yaşındaki Şevket Aksoy düzenlenen nikah töreniyle hayatlarını birleştirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin'in katkısıyla yaşlı çift için Bahçelievler Belediyesi Yayla Piramit Kültür Merkezi'nde nikah töreni düzenlendi.
Damat Şevket Aksoy'un nikah şahitliği İnaltekin, gelin Semiha Dokuyucu'nun şahitliğini ise huzurevinden arkadaşı Sadiye Acar yaptı. Nikah memuru Özkan Bayrak'a evet diyen çiftin heyecanlı olduğu gözlemlendi. Çiftin ve şahitlerin ''evet'' demesinin ve imzaların atılmasının ardından Semiha Dokuyucu eşinin ayağına basmayı da ihmal etmedi. Törenin ardından Bayrak evlilik cüzdanı geline verirken geline, Bahçelievler Belediyesi Başkanı Osman Develioğlu adına bir yemek kitabı hediye etti. İnaltekin'de evli çifte altın taktı.
 Resmi işlemlerin ardından, evlenen çift için Bahçelievler Huzurevi'nin bahçesinde müzik organizasyonu yapıldı ve ikramlıklar hazırlandı.

Huzurevinin bahçesinde Anadolu Ajansı muhabirinin sorularını cevaplayan Aksoy, 1953 yılında İstanbul'a geldiğini ve uzun seneler kebapçılık yaptığını söyledi. 3 yıl önce huzur evin yerleştiğini ifade eden Aksoy, Semiha Hanım ile Semiha Şakir Huzurevin'de tanıştıklarını kaydetti.

Eşini ve diğer çocuklarını kaybeden 1 erkek babası Aksoy şunları söyledi: ''Huzurevinde çay kahve içerken arkadaşlığımız başladı. Karar vermem kolay olmadı. Üçüncü senenin sonunda evlilik kararı aldım. Önce elini tuttum. Bir sefer de öptüm. Sonra Semiha Hanım'a ben evlilik teklif ettim.''

Semiha Hanımla ömrü boyunca beraber kalmak istediğini vurgulayan Aksoy, '' Bu huzur evinde kalacağız. Tüm yetkililerden Allah razı olsun. Buradakiler evlatlarımızdan iyiler. Oğlum tepki vermedi. Oturup kendisi ile konuştuk, anlaştık.''

Aksoy, balayını Kuşadası'nda geçireceklerini dile getirerek, gençlere şu tavsiyelerde bulundu: ''Hanım evi idare eder. Erkek ivine ekmeğini getirecek. 40 yıllık önceki evliliğimde hanımımı bir kibrite dahi muhtaç etmedim. 
 
Kuşları çok sevdiğim için balayında Kuşadası'na gitmek isterim

Aslen Mersinli olan, bir kız, 3 erkek annesi ve 7 torun sahibi emekli hemşire Semiha Dokuyucu da önceki evliliğinde mutluluğu bulamadığını ve boşandığını söyledi. Annesinin isteği ile evlendiğini ve çocuklarının hatırı için 11 yıl evliliğini sürdürdüğünü belirten Douyucu, 3.5 sene önce Semiha Şakir huzurevine yerleştiği belirtti.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler