YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümet Mardin'de havalara uçtu!
Hükümet Mardin'de havalara uçtu!
13 Kasım 2009 20:10
Gördüğü rüya üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan başta olmak üzere 12 bakanın fotoğraflarından oluşan 12 uçurtmayı aynı anda Mardin semalarında uçurdu.

Mardinli uçurtma meraklısı 17 yaşındaki Zahit Mungan, gördüğü rüya üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan başta olmak üzere 12 bakanın fotoğraflarından oluşan 12 uçurtmayı aynı anda Mardin semalarında uçurdu. Uçurtma konvoyunu gökyüzünde gören vatandaşlar, uçan kabineyi saatlerce seyretti.

Yaptığı uçurtmalarla bir çok uluslararası festivale katılan ve belgesellere konu olan Mardinli Zahit Mungan, gördüğü rüya üzerine böyle bir gösteri yaptığını söyledi. 'Hükümet uçuyor' adını verdiği gösterinin büyük ilgi gördüğünü anlatan Mungan, "Bu gösteriyi çok sevdiğim Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oturduğu Çankaya Köşkü'nde yapmak istiyorum. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız son günlerde demokratik açılıma verdikleri destek ve yaptıkları hizmetlerle bölge halkını memnun etti. Ben de onlara olan sevgimi göstermek için bu projeyi yaptım." dedi.

Gökyüzünde uçan hükümeti gören 65 yaşındaki Ali Kumaç ise "Çarşıda dolaşırken arka arkaya dizilmiş uçurtmaları gördüm. Merak ederek, kardeşimizin yanına geldim. Gerçekten iyi bir çalışma yapmış. Hükümetin icraatlarını ve demokratik açılama verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. Yaklaşık 2 saat havada kalan uçurtma treninin sahibi Zahit Mungan, Cumhurbaşkanı Gül'e bir de mektup yazdı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler