YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollanda'da Türk evi kundaklandı
Hollanda’da yılbaşı gecesi bir Türk ailenin evi kundaklandı.
Hollanda'da Türk evi kundaklandı
02 Ocak 2013 / 20:52 Güncelleme: 02 Ocak 2013 / 21:00

Utrecht şehrinde oturan Konyalı Yaşar ailesinin evi, yılbaşı gecesinde yakıldı. Yılbaşı gecesi başka şehirdeki ailesini ziyarete giden Türk ailesi, gece yarısı evlerine döndüklerinde evi yanmış olarak buldu. Yeni evli olan Seyfettin ve Nesibe çifti evlerinin bulunduğu bölgede tek Türk aile olarak ikamet ediyorlardı.
 
Bahçe tarafından içeriye atılan havai fişeklerin güçlü patlayıcı içermesiyle bir anda alev topuna dönen evin yatak odası kullanılamaz hale gelmiş halde bulundu. Çıkan yangında evdeki pek çok eşya da hasar gördü.
 
Civardaki gençlerden şüphelenen Yaşar ailesinin polise yaptığı şikayet başvurusu da ciddiye alınmayınca aile zor anlar yaşadı. Kendilerine değer verilmediğinden şikayet eden yeni evliler, polisin vurdumduymaz tutumunu eleştirdi. Bunun bir kundaklama olduğunu belirten Seyfettin Yaşar şunları söyledi:
 
“Polisle yaptığım ilk telefon görüşmemde polis bana çıkarılan yangının kasıtlı olabileceğini söylemişti. Daha sonra da hiçbir araştırma yapmadan balkondaki buzdolabının düz kontak yapmasından çıkmış olabileceğini söyledi. Evimizde kedi vardı ona bile ambulans çağırmışlar ama kimse bizim halimizi arayıp sormadı. Bir anda kendimi bir hiç olarak hissettim. Polisin bizi ciddiye almadığını gördüm. Ciddiye alınmamız için yangında ölmemiz, yaşamımızı kaybetmemiz mi gerekiyor?”
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler