YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hollanda'da bir Türk işadamı daha öldürüldü
Amsterdam'da neler oluyor son 3 ay içerisinde 4 Türk cinayetle öldürüldü...
Hollanda'da bir Türk işadamı daha öldürüldü
14 Ağustos 2009 / 15:22 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Hollanda'da kreş sahibi Arzu Erbaş Çakmakçı cinayetinin ardından başkent Amsterdam'da yine bir Türk işadamı olan Ufuk Kayakuşu'nun öldürüldüğü ortaya çıktı.


Edinilen bilgiye göre, Amsterdam'ın Geuzenveld semtinin Henric van Veldehof 19 caddesinde yine bir Türk işadamı Ufuk Kayakuşu (30) evinde bıçaklanarak öldürüldü. Amsterdam polisi önceki gün meydana gelen olayla ilgili yaptığı açıklamada, Ufuk Kayakuşu'un 12 Ağustos'da gece 22.30 sularında Henric van Veldehof 19 caddesi üzerindeki ikinci katındaki evinde bıçakla öldürüldüğünü duyurdu. Konu ile ilgili ailesini sorguya aldıklarını belirten Amsterdam polisi cinayet ile ilgili olarak otopsi çalışmaların sürdüğünü ailenin henüz yeni Türkiye'den izinden geldiğini bu amaçla otopsinin uzun süreceğini belirttiler. Şuan olayla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirttiler. Diğer taraftan aynı semtte ikinci defa bir Türkün bıçakla öldürülmesi vatandaşlar tarafından tepki çekti. Polis bu iki cinayetin sanıklar ile ilgili henüz bir bilgi vermiyor.


Amsterdam'da ki evinde bıçakla öldürülen Ufuk Kyakuşu'nun (30) komşusu Kemal Akyol, kendisini 6 yıldır tanıdığını kendi halinde efendi, dürüst, işinde gücünde bir olan ve ailesine bağlı bir işadamı olduğunu söyledi Akyol şöyle konuşut: "Arkadaşı uzun zamandan bu güne değin tanıyorum. Çok iyi bir insandı. İşinden evine evinden işine giden biri idi. Yaramaz biri değildi. Komşuları ile alakası da çok iyi idi. Kendisi izinde idi.Hanımı ve 3 çocuğu da izinde idi. Hanımından önce araba ile izinden geldi. Eşi izinden geldikten sonra bir iki saat sonra bu olay oldu. Eve geldiklerinde bıçakla öldürülmüş olarak bulundu. Herhangi birileri ile sorunu yoktu. Kendisinin cam temizlik firması vardı. Bizde ambulans olay yerine geldiğini oraya gittik. Fakat burada şunu belirtmek isterim polis olay yerine 30 dakika geç geldi. Oysa polis karakolu bulunduğumuz caddeye 300 metre mesafede bulunuyor. Bağırsak polis duyardı. Maalesef polisler yabancılara arasında bu tür vakalara biraz duyarsız kalıyor. Burada ki Türk toplumu olarak biraz sahipsiz ve dağınık bir toplumuz. İki gün ara ile cinayet oldu, iki tane başarılı işadamımız öldürüldü. Bunların aydınlatılmasını istiyoruz."


Kayakuşu'nun akrabası olan Duran Olgun ise şöyle konuştu: "Ufuk doğma büyümü Amsterdamlı idi. Kendisi cam temizleme firması vardı. İzinden yeni gelmişti. Eşi uçakla kendisi araba ile Türkiye'den izinden gelmişti. 3 çocuğu vardı. 2-6 ve 9 yaşlarında idi. Olayın neden olduğunu tam bilmiyoruz. Evinde bıçakla öldürülmüş. Polis bize bilgi vermiyor. Şuanda onlardan gelecek bilgiyi bekliyoruyz. Kendisi efendi işinde olan biri idi. Düşmanı falanda yoktu. Aile sorunu da yoktu. Bizde çok şaşkınız, çok üzgünüz. Annesi ve babası da yeni duydular. Cenazeyi almak istiyoruz polis vermiyor. Şuan hala polis kontrolünde morgta bulunuyor. Otopsi yapılıyor. Otopsinin ardından haftaya bize verileceği yönünde bilgi geldi.Cenazeyi aldığımızda namazın ardın Nevşehir iline bağlı Gülşehir ilçesine bağlı Eğrikuyuköyü'nde toprağa vereceğiz."


Ufuk Kayakuşu'nun arkadaşı olan Fırat Yılmaz da polisin olaya geç müdahale ettiğini vurguladı. Yılmaz, "Bu polisin olaya geç müdahalesi doğru. Aile perişan bir şekilde kalp hastası olan eşini zorla karakola götürdüler. 3 saat süre ile eşini sorguladılar. Boş yere yaptılar. Çünkü eşi Türkiye'den henüz yeni geldiğinde bu olay olmuştu. Ufuk dürüst bir idi. Neden olduğunu bilmiyoruz. Çok iyi bir idi. Çalıştığı işyerini biliyorum. Bu konuda bilgim yok. Bir insan 3 çocuğu yetim bırakıp bunu nasıl yapabildiler. Evinde oturma odasında hunharca bıçaklanarak öldürüldü. Evinde zorlama olmadan öldürüp evin kapısını çekip gitmiş.Haftaya Pazartesi cenaze verilecek. Bu durum bizim dinimize uymuyor. Ama biz yabancı devlette bu tür sıkıntılar yaşıyoruz."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler