YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsızlar işte böyle çalıyor
Tekirdağ'da yazlık bir sitede yaşanan hırsızlık olayı an be an güvenlik kameralarına yansıdı. Ev sahibinin kanepede uyuduğunu fırsat bilen hırsızlar pencereden içeri girip diz üstü bilgisayarı, cep telefonu ve araba anahtarını alarak uzaklaştı.
Hırsızlar işte böyle çalıyor
21 Ağustos 2010 / 15:13 Güncelleme: 21 Ağustos 2010 / 15:26

Tekirdağ'da, ev sahibinin kanepede uyuduğu sırada odaya giren hırsız, soğukkanlılıkla cep telefonu, araba anahtarı ve dizüstü bilgisayarı alarak kaçtı. Yazlık bir sitede meydana gelen hırsızlık olayı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Grup arasındaki bir gencin, evin penceresini ustaca açması ve tavırları, hırsızlığı nasıl meslek haline getirdiğini gözler önüne serdi. 

Olay Tekirdağ'da meydana geldi. Sabah saatlerinde yazlık bir siteye otomobille gelen 3 şahıs, iki katlı bir villaya girerek hırsızlık olayını gerçekleştirdi. Saniye saniye güvenlik kameralarına yansıyan olay şöyle gelişti; soyacakları evi belirledikten sonra, evin arka tarafına geçen hırsızlar, önce parmak izi bırakmamak için ellerine eldiven giydi. Hırsızlardan biri kısa sürede zemin katta bulunan pencereyi açtı ve diğer hırsızın içeriye girmesini sağladı. İçeri giren hırsız bir süre sonra, girdiği odada kanepede uyuyan ev sahibini fark etti. Önce biraz tedirgin olan şahıs, ev sahibinin hemen yanında duran lap-top bilgisayarı ve cep telefonunu alabilmek için kanepede uyuyan ev sahibinin yanından geçti ve hırsızlığı gerçekleştirdi. Ev sahibini uyandırmamak için büyük gayret sarf ettiği görülen hırsız, çaldığı bilgisayarı kapatmadan açık bir şekilde taşırken, içeri girdiği pencereden, dışarıda kendisini bekleyen arkadaşına verdi.

Daha sonra pencereden kendisi de arkadaşlarının yanına inen hırsız, kaçmaya başladı. Bu sırada gürültülere, evin hanımı giriyor. Hırsızların sesine uyanan bayan, ikinci kat penceresine çıkarak şahısların ardından bağırdı. 

Panik içinde kaçmaya başlayan hırsızlar, ev sahiplerine ait aracın anahtarlarını almalarına rağmen aracı çalmaya fırsat bulamadan kendi otomobilleri ile uzaklaştı. Tüm yaşananların saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdığı olayda, hırsızlar panik içinde kaçarken çaldıkları cep telefonu ve lap-topu da attı. 

Öte yandan ev sahibinin şikayeti üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri evde ve çevrede incelemelerde bulundu. Kamera kayıtlarını da inceleme altına alan jandarma ekipleri, sadece araba anahtarını alan hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.
İHA

yorum
 // bağımsız milet vekili
herkes kafasına göre yapıyor bişyler ama hiç suçu olmayan kimselerin günahına girmek hiç bir kimseye yakışmaz suç atan kendileri suçludur YÜCE RABİMİZ böyle insanları islah etssin.....
29 Ağustos 2010 19:02
benidesoydular
 // ec
13/08/2010 cuma sabah 7,05 selimpaşadaki 3 katlı tripleks yazlığıma girdiler aynı camdan girip x5 anahtarım telefon nakit gitti arkasından koştum yarısını bırakıp kaçtı bunlardı gördüm. inşallah yakalanırlar...
28 Ağustos 2010 11:36
remzi çeçen
 // bayram böcek
sen kimsin bilmedigin insanlar hakkında böyle gereksiz gereksiz konuşuyorsun zaten devlet ortaya çıkartır ne malum bu suçu senin işlemedigin bu gençlerin senin kullan madıgın. benim anlım ak ben sonuna kadar rahatım rahat olmayanlar düşünsün....
26 Ağustos 2010 18:01
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler