YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsızı vicdanı ele verdi!
Hırsızı vicdanı ele verdi!
29 Mayıs 2010 15:39
Konya'da, bir caminin alemlerini çalan şahıs, korkulu rüyalar görünce vicdan azabı çekerek polise teslim oldu. Suçunu itiraf eden şahıs, cami imamından da helallik istedi.

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde Tek Muradiye Camii'ne 24 Nisan tarihinde Müftülük tarafından gönderildiğini söyleyerek gelen Mahmut Y. (37), minare ve kubbelerde temizlik yapacağını belirterek cami imamı Alaaddin Erden'den izin istedi. Öğle namazına kısa bir süre kala gelen kişi, cami imamının Müftülük ile görüştükten sonra izin verebileceğini anlatmasına rağmen cemaat namaza durduktan sonra 3 küçük kubbedeki alemi çalarak kayıplara karıştı. Kubbelerdeki alemlerin çalındığı fark eden cami imamı ise olaydan sonra hırsızın yakalanması için polise başvurdu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hırsızı yakalamak için çalışmalarını sürdürürken dün akşam polis merkezine giden bir kişi alemleri çaldığını söyleyerek polise teslim oldu. Mahmut Y, gece uykudan kabuslarla uyandığını ve korkunç rüyalar gördüğünü, bu nedenle vicdan azabı çektiğini belirterek suçunu itiraf etti. Teşhis için polis merkezine giden imam Alaaddin Erden'in teşhis ettiği şahıs, imamdan hakkını helal etmesini istedi. İmam Alaaddin Erden, "Hata yaptığını, büyük günah işlediğini, vicdanının kendisini rahat bırakmadığını, çok rahatsız olduğunu söyledi ve helallik istedi. Elimi, ayağımı öpmeye çalıştı. Ben de hırsızlık yapmanın günah olduğunu ve helal kazanç sağlaması gerektiği uyarısında bulundum" dedi.

Çaldığı 3 alemi 100 TL'ye sattığı öğrenilen Mahmut Y, Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler