YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsızı açık pencere tahrik etmiş!
Hırsızı açık pencere tahrik etmiş!
25 Aralık 2009 17:21
Hırsızlık amacıyla otele giren şahıs, kendisini açık bulunan pencerenin tahrik ettğini söyledi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir otelin ikinci katına hırsızlık amacıyla balkon demirlerinden tırmanarak girdiği bildirilen zanlı, güvenlik kameralarına takılınca otel çalışanları tarafından yakalandı.

Elde edinilen bilgiye göre, otelin güvenlik kamerasını izleyin yetkili, bir kişinin otelin ikinci kat balkonlarına tırmanarak odalara girmeye çalıştığını fark etti ve güvenlik görevlilerini uyardı. Otel güvenlik ekiplerince yaşanan kovalamacanın ardından hırsızlık zanlısı H.G. yakalandı.

Emniyet ekiplerine teslim edilen zanlının sırt çantasında ve üzerinde üç kişiye ait cüzdan, banka kartları, nüfus cüzdanları, bir ehliyet, 100 İngiliz sterlini, iki dizüstü bilgisayar, iki cep telefonu, bir dijital fotoğraf makinesi, bir müzik çalar ve bir erkek şortu ele geçirildi.

Çeşitli hırsızlık suçlarından 11 ayrı sabıkası bulunduğu ve cezaevinden 1,5 yıl önce tahliye olduğu bildirilen zanlı H.G'nin emniyetteki sorgusunda, hırsızlık yapmak amacıyla uygun bir yer aramak için sokaklarda dolaştığını ve bir caminin bahçesinde su içerken fark ettiği otelin ikinci katında açık bulunan pencerelerin kendisini tahrik ettiğini söylediği öğrenildi.
 
 -KAMERA GÖRÜNTÜLERİ-
 
Otelin güvenlik kameralarındaki görüntülerde, 26 yaşındaki H.G'nin otelin arka tarafında bulunan demir parmaklıklı kapıdan atlayarak bahçeye girdiği, duvardan tırmanarak ikinci kattaki balkona çıkarak bir odaya girdiği, daha sonra bu odanın balkonundan sırt çantası ile çıkarak, diğer balkondan odaya girmeye çalıştığı yer aldı. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler