YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Herkes ölür demişti ama...
Iraklı Zahraa, Denizli’de sağlığına kavuştu
Herkes ölür demişti ama...
25 Eylül 2010 / 18:12 Güncelleme: 25 Eylül 2010 / 18:12

Irak, İran ve Hindistan'daki doktorların "kurtaramayız" dediği Iraklı Zahraa Salim Hussein Alfaleh'in 4 saat süren bir operasyonla ardından sağlığına kavuşmaya başladı.
       

Irak'ın Nasıriye şehrinde yaşayan ve anne ve babası öğretmen olan 10 yaşındaki Zahraa Salim Hussein Alfaleh, yaklaşık 3 yıl önce hayvanlardan geçen bir kist sebebiyle rahatsızlandı.
       

Kistlerin tüm karaciğerini kapladığı küçük kızın karnı her gün biraz daha şişmeye başladı. Irak, İran ve Hindistan'da kendisini kontrol eden doktorlar, küçük kızın karaciğerlerindeki kistlerin çok büyük olması sebebiyle ameliyat olması gerektiğini; ancak kurtulma şansının az olduğunu söyledi.
       

Kızının sağlığına kavuşması için 3 yıldır dolaşan baba Salım Husseın Alfaleh, Bağdat'ta bir doktorla tanışması Zahraa'nın kurtulma umutlarını yeşertti. Bağdatlı doktor, aileye Denizli'de faaliyet gösteren BSK Özel Cerrahi Hastanesi'ne gitmelerini tavsiye etti. Salım Husseın Alfaleh bir hafta önce kızı Zahraa'yı alarak Denizli'ye geldi. BSK Özel Cerrahi Hastanesi'nde yapılan kontrollerin ardından Genel Cerrah Prof. Dr. Mehmet Pekdemir ve ekibi tarafından yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından küçük kızın karaciğerindeki 8 kist tamamen alındı. Evinden binlerce kilometre uzakta sağlığına kavuşan Zahraa  iyileşmeye başladı.
       

Tedavi sürecinde kızını yalnız bırakmayan baba Salım Husseın Alfaleh, "Baba olarak kızımın iyileşmesinden çok mutluyum. Irak'a gittiğim zaman Türkiye'deki rahatlığı ve hastanede gördüğüm hizmeti tüm arkadaşlarıma anlatacağım. Türkiye'den çok memnun kaldım. Kızım benim her şeyim. Kızımı böyle sağlıklı görünce dünyanın en mutlu insanı ben oluyorum. Bu mutluluğu hiç bir şeye değişemem. Türkiye'yi hiç bir zaman unutmayacağım." dedi.
 

BSK Özel Cerrahi Hastanesi'nin Müdürü İsmail Öksüz ise, "Zahraa bugüne kadar gittiği hiç bir ülkede iyileşememiş. Bir hafta önce bize geldi ve 4 saat süren bir ameliyatla sağlığına kavuştu. Kendisini gelecek hafta taburcu edeceğiz." dedi. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler