YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hem yönetici, hem çaycı, hem muhabir
Hem yönetici, hem çaycı, hem muhabir
Hem yönetici, hem çaycı, hem muhabir
05 Mart 2008 / 07:57 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Konfeksiyoncu dükkanından tek kişilik haber ajansını yönetiyor. Ajansın yöneticisi de, kameramanı da, muhabiri de, çaysı da kendisi. Ajansın haber konusu ise oldukça sıra dışı.


Konfeksiyoncu dükkanından tek kişilik haber ajansını yönetiyor. Ajansın yöneticisi de, kameramanı da, muhabiri de, çaysı da kendisi. Bu ajansın kurulma amacı sıkıntısı olan vatandaşların yardımına koşmak, sıkıntıları yetkili kişileri bildirerek yaraları sarmak. Bu düşünceyle yola çıkan Gaziantep'in esnaf gazetecisi Halil Eyüpoğlu, vatandaşların sıkıntılarına çare bulmak için halkla protokol arasında köprü oldu. Sorunu olan vatandaş, telefonla Eyüpoğlu'nu arıyor. Sıkıntıları bir bir not eden esnaf gazeteci, konuyu haberleştirip sorunlara çözüm arıyor. Gaziler Caddesi'nde 30 metrekarelik konfeksiyoncu dükkanında evinin nafakasını çıkaran Eyüpoğlu, bir bilgisayar, bir kamera ve bir de fotoğraf makinesi ile Gazianteplinin sorunlarına eğiliyor. Gaziantep'in tanıtımına da çalışan Eyüpoğlu, bütün basın toplantıları ve olaylarda elinde kamerası ve boynunda fotoğrafı ile gözüküyor. Kendini esnaf gazeteci olarak gören Eyüpoğlu, yıllarca mahalli gazetelerde köşe yazarlığı yaparak vatandaşın sorunlarına çözüm aradı.


Köşe yazarlığını geçen yıl bırakan Halil Eyüpoğlu, 1 yıldan beri aktif gazetecilik yapıyor. Aktif gazeteciliğe başlarken gaziantephaberajansi.com isimli siteyi de kuran Eyüpoğlu, Gaziantep'teki gelişmeleri görüntülü olarak servis ediyor. İnsan trafiğinin yoğun olduğu bir cadde de çalışan Eyüpoğlu, vatandaşlarla iç içe. Görüntü montajlarken dükkanına gelen müşterilerinin de isteklerine cevap veriyor. Bir yandan görüntü montajlayıp bir yandan ürün satan Eyüpoğlu, yakın çevresinin olumsuz konuşmalarına kulak tıkadığını söyledi. Kendisinin esnaf olduğunu gazetecilik yapmamasını isteyen arkadaşlarının birkaç gün sonra yanına gelerek sorunlarına çözüm bulmasını istediğini anlatan Eyüpoğlu, daha önce kendisini tenkit edenlerin sıkıntılarına çözüm bulunmasının ardından fikir değiştirdiğini ifade etti.


Vatandaşla protokol arasında köprü olduğunu kaydeden Eyüpoğlu, insanların sorunlarına çare bulduğu zaman çok mutlu olduğunu dile getirdi. İnsanların yaralarına merhem olmanın önemine değinen Eyüpoğlu, "Eve gittiğimde başımı yastığıma rahat koyuyorum. Birinin sıkıntısına çözüm bulduğumda bunu eşimle ve çocuklarımla paylaşıyorum. Benim için en güzel ödül mutluluğu paylaşmak. Yatlarda katlarda eğlenmelerden çok çok iyi. Sıkıntılara çare bulduğum zaman yeniden doğmuş gibi oluyorum." dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler