YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Helikopter düştü iddiası asılsız çıktı
Sakarya'nın Hendek İlçesi yakınlarında bir helikopterin düştüğü ihbarı üzerine, bölgeye ekip sevk edildi.
Helikopter düştü iddiası asılsız çıktı
17 Nisan 2014 / 15:26 Güncelleme: 17 Nisan 2014 / 15:28

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki ’Helikopter düştü’ iddiası asılsız çıktı. Vatandaşların elektrik hattını kontrol eden helikopteri düştü zannederek ihbarda bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Hendek Nuriye mahallesinden bir helikopterin düştüğü ihbarını alan jandarma ekipleri, itfaiye, ambulans ve arama kurtarma ekipleri bölgede geniş çaplı arama başlattı. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, yüksek gerilim hattını kontrol eden ve o sırada meydana gelen anız yangınına doğru alçalan TEİAŞ’a ait bir helikopteri gören vatandaşların helikopterin düştüğünü zannederek jandarmaya bildirdiği öğrenildi. Yapılan arama sonucu ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı. TEİAŞ’a ait 3 helikopterde de herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, yetkililer yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu bölgeden ayrıldı.

Nuriye Mahallesi Muhtarı Ali Kılnaz konuyla ilgili, "Bir vatandaşımız elektrik hattını kontrol eden bir helikopteri düştü zannederek ihbarda bulunmuş. Ekipler gerekli incelemeleri yaptı. Herhangi bir kaza bulunmamakta" dedi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler