YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li adaydan kurban ibadetine ağır hakaret!
HDP'li adaydan kurban ibadetine ağır hakaret!
22 Eylül 2015 19:48
HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Metin Kılıç, bayramın hayvan kesilerek kutlanamayacağını ileri sürdü. Kılıç, “Hayvanlara zulmetmeyin. Hayvanları öldürmekten vazgeçin” şeklinde yorum yaptı.

Vegan Özgürlük Hareketi (VÖH) adlı grup, hayvanların kurban edilmesine karşı çıkarak önceki gün İstanbul’da tepki yürüyüşü düzenledi. 

Vegan, kurbanın İslamiyet’i reddetmek için yeterli olduğunu savunurken,  grubun öncülerinden HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Metin Kılıç, bayramın hayvan kesilerek kutlanamayacağını ileri sürdü.

Kurbana hayır dediler

Kendilerini, “canlılara özgürlüğü savunan, her türe karşı sömürü, tecavüz ve işkencenin karşısında örgütlenen bir aktivizm topluluğudur” şeklinde tanımlayan Vegan Özgürlük Hareketi, Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala harekete geçti. ‘Etsiz bir dünya’ hedefleyen Vegan Özgürlük Hareketi, “Bayrama Evet, Kurban’a Hayır” sloganı ile bir protesto yürüyüşü yaptı. 

Kurban bayramı vahşetmiş

Vegan Özgürlük Hareketi’nin Facebook adresinden, kurbanın İslamiyet’i reddetmek için yeterli bir sebep olduğu yazılarak, “Bir canlıyı öldürmek ibadet değildir, olamaz, olmamalıdır. Her Kurban Bayramı katliamdır, vahşettir” şeklinde paylaşımda bulundu.

Söz konusu hareketin öncülerinden ve eylemin düzenleyicilerinden HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Metin Kılıç yaptığı açıklamada, “Kurbansız bir bayram kahvaltısı mümkün” ifadelerini kullandı. Bayramın kan akıtılarak kutlanamayacağını savunan Kılıç, “Hayvanlara zulmetmeyin. Hayvanları öldürmekten vazgeçin” şeklinde yorum yaptı.

VAHDET

pl4nb_1442910294_8725.jpg

 // mustafa
memleketimizde hayvan kurban etmeye karşı çıkıp, insan kurban edilmesine ses çıkarmayanlar varken, bu adamı yadırgamıyorum....
22 Eylül 2015 20:18
dinsiz
 // hür
Dinimin emridir gayrimuslim saygı duyacaksın....
22 Eylül 2015 19:55
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler