YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayat ikinci kez şans tanıdı
Hayat ikinci kez şans tanıdı
16 Eylül 2010 17:42
Gaziantep'te, daha önce karaciğer nakli için çağrılan ancak, nakil yapılamayan 6 çocuk annesi Kara, Adana'dan bağışlanan karaciğerle hayata yeniden tutundu.

Gaziantep'te, daha önce karaciğer nakli için çağrılan ancak naklin gerçekleştirilememesi nedeniyle evine gönderilen 6 çocuk annesi Ayşe Fatma Kara (49), Adana'dan bağışlanan karaciğerin nakledilmesiyle hayata yeniden tutundu.

Gaziantep Üniversitesi Organ Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Ünal Aydın, yaptığı açıklamada, Ayşe Fatma Kara adlı hastaya daha önce organ nakli girişiminde bulunduklarını, ancak, bağışlanan karaciğerin yağlı olması nedeniyle naklin gerçekleşemediğini söyledi. Adana'da beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın organlarının bağışlanması üzerine, karaciğerinin Ayşe Fatma Kara'ya uygun olduğunun tespit edildiğini belirten Doç. Dr. Aydın, organın dün başarılı bir operasyonla Kara'ya nakledildiğini ifade etti. Doç. Dr. Ünal Aydın, hastanın durumunun şu anda gayet iyi olduğunu, bundan sonra sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürebileceğini dile getirdi.

Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Kara ise sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Kara, 6 çocuk annesi olduğunu ve 2 yıldan bu yana tedavi gördüğünü anlatarak, ''Sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Daha önce de karaciğer nakil için çağırmışlardı ama olmadı. Şimdi nakil yapıldı. Kendimi çok iyi hissediyorum. Doktorlarıma teşekkür ederim'' dedi. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler