YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayaller gişelerde son buldu
Hayaller gişelerde son buldu
18 Ekim 2010 09:01
İstanbul polisi, Güneydoğu Asya'dan Avrupa'ya gidebilmek için İstanbul'a gelen 22 Burmalı mülteciyi gişelerde yakaladı.

Güneydoğu Asya'dan Avrupa'ya gidebilmek için Myanmar'dan istanbul'a gelen 22 Burmalı mülteci, Mahmutbey gişelerde polisin kontrol noktasında yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, saat 05.00 sıralarında İstanbul'dan Edirne'ye gidebilmek için yola çıkan mülteci dolu minibüs, Mahmutbey gişelere geldiğinde şüpheli görülünce polisin dikkatini çekti. Polis, panelvan tipi minibüsü kontrol noktasına çekti, arama yapacağı sırada ise minibüsün arkadasındaki çok sayıda mülteciyi fark etti. Polis ekipleri, neredeyse üst üste minibüse binmiş 22 mülteciyi kontrol altına alabilmek için Mahmutbey gişelerdeki kontrol noktasına takviye ekip çağırdı.

Olay yerindeki polisler minibüsün sürücüsü ve aynı zamanda mültecileri sınıra kadar götürecek olan planlamayı yapan L. Ç.'yi gözaltına aldı. İnsan taciri L.Ç. soruları yanıtsız bıraktı.

MİNİBÜS MÜLTECİLERLE BİRLİKTE ÇEKİCİYE YÜKLENDİ

Minibüsün içinde çok sayıda mülteci olması nedeniyle tehlike arz edeceğini düşünen ekipler, minibüsü çekici ile götürdü. Her zaman tanık olunan görüntülerin ortaya çıkmaması için aracın içinde güvenlik amaçlı polis memurları da yer aldı. Mültecilerin araç seyir halince iken kapıyı açarak atlamalarını engellek için kapıya tornavida sıkıştırıldı.

HERKESE BİR ŞİŞE SU

Panelvan minibüse bindirilen mülteciler balık istifini andırdı. Yolculuklarının saatlerce süreceğini tahmin eden mülteciler, yanlarında yer kaplamaması için sadece bir şişe getirdi. Kısa süren yolculukta sularından bir yudum bile alamadan yakalanan mülteciler, sularını minibüsün içinde bırakmak zorunda kaldı.
Mültecilerin minibüsü Eskort eşliğinde çekici ile Başakşehir karakoluna getirildi. Mülteciler buradaki işlemlerinin ardından ülkelerine geri gönderilecek.
 

İHA

ALLAH AKIL VERSİN BUNLARA...
 // istanbul_34
İNSANLAR EKOMOMİK OLSUN YADA KOLAY PARA KAZANMA YOLLARINA DÜŞÜP SONU HÜSRANLA BİTİNCE HAYELLERİYLE OKYONOS SULARIN DA BATTIKLARINI GÖRCEKLER RIZIKTAN ÖTESİ YALAN NE DİYELİM RABBİM HİDAYET VERSİN ......
27 Ekim 2010 16:00
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler