YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havuza atlayan öğrenci boğuldu
Havuza atlayan öğrenci boğuldu
14 Mart 2010 21:31
Sulama havuzuna giren ilköğretim öğrenci arkadaşlarının gözleri önünde boğularak hayatını kaybetti.

Mersin'in Mut ilçesinde sulama havuzuna giren 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Süleyman Kömür boğularak hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgiye göre, Meydan Mahallesi'nde ikamet eden ve Karacaoğlan İlköğretim 8. Sınıf öğrencisi Süleyman Kömür, 3 arkadaşıyla birlikte Sarıtaş mevkiindeki Halil Ç.'ye ait sulama havuzuna girdi bir daha geri çıkamadı. 

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri havuzun çok derin olması sebebiyle içerdeki suyun bir kısmı dışarı tahliye edildi. Daha sonra suya giren bir polis memuru, Süleyman Kömür'ün cesedini havuzdan çıkardı. 
Savcının incelemesinin ardından ceset otopsi için Mut Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Süleyman Kömür'ün baygınlık geçiren babası ve annesine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ambulansta müdahale edildi. 
Süleyman Kömür'ün arkadaşlarının polis verdiği ifadelerinde, "Havuzun yanında 'yasak' yazısını okuduk. Burası yasak ve tehlikeli diyerek havuza girmedik. Süleyman arkadaşımız üzerindekileri çıkardı 'ben girerim' diyerek havuza atladı. Havuz çok büyük ve derin aynı zamanda içerisi naylonla kaplı olduğu için bir anda boğulmaya başladı. Bizde yanımızda bulunan tek saçma tüfeği bir ipe bağlayıp tutunması için yanına attık ama yine de faydası olmadı. Bir anda suyun içerisinde kayboldu" dedikleri öğrenildi. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler