YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar yeniden soğumaya başlıyor!
Havalar yeniden soğumaya başlıyor!
16 Ocak 2015 11:45
Kuzey ve doğu kesimlerde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalacağı tahmin edilirken diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla, Konya, Kayseri, Aksaray, Sivas, Ordu ve Tokat çevreleri ile Eskişehir'in doğu Ankara'nın güney ve batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Muğla ve Ordu çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının Kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzg'rın, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Kuvvetli buzlanma ve don uyarısı

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilirken, Meteorloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Çığ uyarısı

Meteoroloji, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.

Bölgelerde hava durumu

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Konya, Kayseri, Aksaray ve Sivas çevreleri ile Eskişehir'in doğu, Ankara'nın güney ve batı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, doğusunun akşam saatlerine kadar aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler