YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak? - HARİTALI
Havalar nasıl olacak? - HARİTALI
Havalar nasıl olacak? - HARİTALI
06 Mart 2009 / 08:34 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve Göller Yöresi ile Ankara, Eskişehir, Çankırı ve K.Maraş çevrelerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.


HAVA SICAKLIĞI : Ülke genelinde 3 ila 5 derece artacak.


RÜZGAR : Güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'de kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


UYARILAR


KUVVETLİ RÜZGAR : Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'de kısa süreli fırtına (saatte 70-80 km hızla) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca zehirlenmeleri vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


BUZLANMA VE DON UYARISI : Sabah saatlerinde doğu kesimlerde (Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu) buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


ÇIĞ RİSKİ : Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir .


 


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler