YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
06 Mayıs 2012 10:16
Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin), Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Kars, Ardahan) ile Sivas, Tokat ve Diyarbakır çevrelerinde yer yer kuvvetli (yer yer dolu yağışı ve yağış anında lokal kısa süreli fırtına) olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları, Ülkemizin güneydoğu kesimleri ile zamanla Marmara'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin), Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Kars, Ardahan) ile Sivas, Tokat ve Diyarbakır çevrelerinde yer yer kuvvetli (yer yer dolu yağışı) olması bekleniğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, Ani sel, lokal dolu yağışı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik ve Sakarya çevrelerinin çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Genellikle parçalı ve az bulutlu, Adana, Osmaniye ve K.Maraş çevrelerinin çok bulutlu, kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Çankırı, Eskişehir, Ankara'nın kuzey ve doğu çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kıyı kesimlerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, bölge genelinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler