YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
17 Mayıs 2011 09:01
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güneyi, İç Ege, Göller Yöresi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Edirne, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman, Tokat ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece olmak üzere ülke genelinde artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve doğu, ülkenin güneydoğusu ile kuzey kesimlerde kuzey yönlerden hafif arasıra orta, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa çevreleri, öğle ve akşam saatlerinde Bilecik çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Kıyıları parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Manisa, Muğla, Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Hatay çevreleri, öğle saatlerinde Göller Yöresi sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman ve Konya'nın batı ilçeleri (Beyşehir, Akşehir, Sarayönü, Yunak, Ilgın, Akören) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Tokat ve Gümüşhane çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, batısı öğle saatlerinde çok bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler