YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Meteoroloji'den yapılan açıklamada sıcalıklar iç ve doğu bölgelerde artarken kuzeydoğu bölgelerde ise gökgürültülü sağanak yağışlar görülecek.
Havalar nasıl olacak?
19 Temmuz 2010 / 10:21 Güncelleme: 19 Temmuz 2010 / 10:27

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra İç Ege, Göller Yöresi ve Eskişehir çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek.

Hava sıcaklığı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgâr, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Akdeniz'de batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek. Denizlerde ise fırtına beklenmiyor.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, iç kesimleri çok bulutlu öğle saatlerinden sonra İç Ege ile Muğla çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Batı Akdeniz parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur ile Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağnak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sinop çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı, kıyı kesimleri ile doğusu çok bulutlu, Rize ve Artvin ile öğle saatlerinden sonra Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğusu çok bulutlu, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler