YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Doğu kesimlerde sıcaklıklar 1 ila 3 derece artacak diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
Havalar nasıl olacak?
11 Nisan 2010 / 10:51 Güncelleme: 11 Nisan 2010 / 10:55

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışlara ilave olarak, güney bölgelerimiz Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi.

Genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, öğle saatlerinden sonra Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde, Konya, Malatya, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz ile zamanla güney ve doğu bölgelerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde, Konya, Malatya, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal su baskını, ani sel, yıldırım düşmesi, lokal dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, güney ve iç kesimleri parçalı çok bulutlu, Aydın, Muğla ve Denizli çevreleri akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve doğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Konya, Karaman) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Konya, gece saatlerinden sonra Kayseri ve Niğde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, kuzeydoğu kesimleri (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Tunceli) ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların akşam saatlerinde Malatya, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Şalıurfa ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler