YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar daha da ısınacak!
Havalar bir türlü ısınmadı kış bir türlü bitmedi derken soğuk havalar bir anda yerini güneşe bıraktı. Ki bununla da kalmadı havalar biraz daha ısınacağının sinyallerini verdi...
Havalar daha da ısınacak!
12 Mayıs 2010 / 09:17 Güncelleme: 12 Mayıs 2010 / 09:21

Türkiye’nin kuzey ve batı kesimlerinde sıcaklar bugün 2 ila 4 derece artacak. Adana ve Antalya’da sıcaklık değerleri 33 derece olacak. Diyarbakır’da sıcaklar 30, İstanbul ve Ankara'da da 23 derece düzeyinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin doğu kesimleri ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı ise kuzey ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara ile doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

 İLLERDE HAVA DURUMU

Yapılan son tahminlere göre bugün bazı illerde hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu (23)

ANKARA: Az bulutlu ve açık (23)

İZMİR: Az bulutlu ve açık (29)

ADANA : Az bulutlu ve açık (33)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (33)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu (19)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (17)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (30)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgütültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler