YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havada asılı kaldılar!
X-Fighters Dünya Turu 2010" etkinliğine katılan dünyaca ünlü motokrosçular tarihi Truva atının üzerinden uçtu.Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği gösteri nefesleri kesti.
Havada asılı kaldılar!
17 Ekim 2010 / 11:57 Güncelleme: 17 Ekim 2010 / 12:30

Serbest Stil Motokrosu uluslararası bir müsabakaya dönüştüren ve 2010 yılında 170 bin hayran tarafından canlı izlenen "Red Bull X-Fighters Dünya Turu 2010" etkinliğine katılan dünya serbest stil motokrosun 4 yıldızı Çanakkale'de Troy Filminde kullanılan ünlü Truva atının üzerinden uçarak tarihe meydan okudu. 

Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan organizasyon yetkilileri, 2001 yılında Valencia'da başlayan ve 2008'de yüz binlerce kişinin takip ettiği bir dünya turnesine dönüşen "Red Bull X-Fighters" etkinliğinin birçok ülkede gerçekleştirildiğini belirterek, konuk oldukları her şehrin en meşhur simgelerini kendilerine lokasyon olarak belirleyen serbest stil motokros sporcularının

Çanakkale'de de kordon boyunda bulunan ünlü Troy atını seçtiklerini belirtti. Akşam saatlerinden itibaren gösterinin yapılacağı kordon boyuna akın eden 10 bine yakın izleyici gösteriyi izlerken heyecanlı anlar yaşadı. Motokrosçuların ünlü Troy atının üzerinden takla atarak uçmalarını heyecanla takip eden vatandaşlar fotoğraf makineleri ve cep telefonları ile bu anı görüntüledi.

Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun da kısa bir gösteri yaptığı etkinlikte seyircilere heyecanlı anlar yaşatan Yeni Zelanda'dan Nick Franklin, Güney Afrika'dan Nick DeWit, Belçika'dan Jimmy Verburgh ve Bjorn Van den Broeck ünlü Troy atının üzerinden motosikletleri ile uçarak seyircilere neşeli anlar yaşattı. Yaklaşık 1,5 saat süren gösterinin ardından vatandaşlar sporcularla fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler