YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hava sıcaklıkları azalacak
Hava sıcaklıkları azalacak
27 Ocak 2011 09:02
Sıcaklıklar, iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, Marmara'da 1 ila 3 derece artacak. Ayrıca, iç ve doğu kesimler kuvvetli yağışların etkisinde olacak...

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; Türkiye'nin kuzey, iç ve doğusunda görülecek yağışların, Doğu Karadeniz Kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize) ile Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; kıyılar ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Sıcaklıklar, iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, Marmara'da 1 ila 3 derece artacak. Ayrıca, iç ve doğu kesimler kuvvetli yağışların etkisinde olacak.

Rüzgar genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; Doğu Karadeniz Kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize) ile Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kıyılar ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-

Trakya ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu sabah ilk saatlerde yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.(9)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görülecek.(3)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu.(12)

ANTALYA: Parçalı bulutlu.(16)

SAMSUN: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek.(6)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.(2)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların, il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. (8)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu (İstanbul, Kocaeli ve Sakarya) yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerde iç kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle sağanak, iç kesimlerin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde Göller yöresi ile bölgenin yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Yozgat, Çankırı, Sivas, Nevşehir, Niğde, Kayseri ve Karaman) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler