YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor
Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor
Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor
06 Ocak 2009 / 10:57 Güncelleme: 06 Ocak 2009 / 00:00

Türkiye genelinde yağışlar hız kesmeden devam edecek. Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre, yurdun büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların Kuzey ve Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Kütahya, Aydın, Muğla),


Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur),


Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum),


Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin) ile Bursa, Balıkesir ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde yurdun doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.
Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.


BÖLGELERDE HAVA


Marmara: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Edirne, Kırklareli ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Ege: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Kütahya, Afyon ve Uşak çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların Kuzey ve Kıyı Ege’de (İzmir, Manisa, Kütahya, Aydın, Muğla) kuvvetli olması bekleniyor.
Akdeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Batı Akdeniz’de (Antalya,Isparta, Burdur) kuvvetli olması bekleniyor.
İç Anadolu: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur, kuzeydoğusu ile sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların, Çankırı ile Ankara’nın kuzey çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.
Orta Doğu Karadeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Kıyılarda yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların, Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum) ile Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin) kuvvetli olması bekleniyor.
Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Malatya, Elazığ) aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve batısı (Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa) yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler