YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HAVA SICAKLIĞI: Tüm bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak
HAVA SICAKLIĞI: Tüm bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak
HAVA SICAKLIĞI: Tüm bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak
24 Mart 2009 / 09:55 Güncelleme: 24 Mart 2009 / 00:00

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların; Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt), Doğu Anadolu'nu kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) kuvvetli olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI: Tüm bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak.


RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, marmara ile güneydoğu bölgelerimizde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile sabah saatlerinde Doğu Anadolunun doğusu ile Antalya ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olarak esecek.


UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt), Doğu Anadolu'nu kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın sabah saatlerinde Doğu Anadolunun doğusu ile Antalya ve Diyarbakır çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmeleri, çatı uçması vb.)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu bölgesinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


ÇIĞ RİSKİ: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA


Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice esecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler