YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hava sıcaklığı azalacak!
Hava sıcaklığı azalacak!
06 Eylül 2012 12:31
Mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığı azalıyor...

Hava sıcaklıklarının yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde 4 ila 7 derece arasında azalacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, hafta başından bu yana sıcak hava kütlesinin etkisinde bulunan Türkiye'nin kuzeydoğu kesimleri genellikle parçalı ve çok bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçiyor.

Yapılan son tahminlere göre, yurdun kuzey kesimlerinin yarın serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Yarın Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Kütahya, Eskişehir ve Kırklareli çevrelerinde, cumartesi günü; Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında, pazar günü; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Tokat, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

Rüzgarın; kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden 30-50 km/s, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden 40-60 km/s hızla eseceği tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının, yarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde, hafta sonunda ise yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde 4 ila 7 derece arasında azalarak, ülke genelinde mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler