YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hava sıcaklığı azalacak!
Hava sıcaklığı azalacak!
29 Ağustos 2012 11:59
Hava sıcaklığı azalacak!..

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkenin kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Sinop, Kastamonu, Ordu, Tokat, Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bugün görülecek yağışların Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Hava sıcaklığı; kuzeydoğu kesimlerde hissedilir (10-12) derecede azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu, Karadeniz, Batı Akdeniz ve Kıyı Ege' de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden, kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop ve Kastamonu çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden, kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler