YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatipoğlu en büyük günahı açıkladı
Nihat Hatipoğlu, büyük günahları anlatırken, sosyal medya ile ilgili de uyarılarda bulundu.
Hatipoğlu en büyük günahı açıkladı
18 Temmuz 2014 / 00:02 Güncelleme: 18 Temmuz 2014 / 00:13

ATV'de canlı yayınlanan iftar programında  vatandaşların sorularını yanıtlayan İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, büyük günahlarla ilgili açıklama yaptı.

Hatipoğlu, büyük günahları şöyle sıraladı:

Cinayet, zina, gıybet, yalan şahitlik, yalan yere yemin, ana babaya zulüm, içki, allah hakkında sui zan, gasp, faiz, iffetli kadına iftira, yetim malı yemek, kişinin geçimi kendisine ait olanları ihmal etmesi ve kişinin borcunu ödemek için mal bırakmadan ölmesi.

 

Sosyal medyada yazılanların da gıybet olabileceğini söyleyen Nihat hatipoğlu, sosyal medya üzerinden yapılan çekiştirmelerin de gıybete girdiği uyarısında bulundu.

 

00:23
 // TOPLUMSAL GÜNAH
Günahların en büyüğü, topluca işlenen günahlardır. Helak olan kavimler, toplu günah işlediklerinden dolayı, cezaları bekletilmedi. Ayrıca sevapların en büyüğü de, topluca yapılan sevaplardır. Hac ve Cuma namazı buna örnektir. Bireysel büyük günahlar ise, Hocamızın belirtiği gibidir. Cinayet, zina, livata, gıybet, faiz, zulüm, iftira, intihar ve günahları hoş görme gibi sapık durumlar en büyük bireysel günahlardır....
18 Temmuz 2014 00:23
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler