YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hataylı çocuklardan örnek davranış
Hataylı çocuklardan örnek davranış
22 Aralık 2012 16:07
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde ilköğretim öğrencileri, ülkelerindeki iç savaşta anne ve babasını kaybeden Suriyeli 6 öksüz çocuğa oyuncak, kıyafet ve gıda yardımında bulundu.

 

Reyhanlı Atatürk İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Seda Çelik (11) ve 5 arkadaşı, İdlib'e bağlı Cebel-i Zaviye kasabasına Esed güçlerinin düzenlediği saldırılarda anne ve babasını kaybeden 6 çocuk için yardım kampanyası başlattı.
 
Öğrencilerin harçlıklarıyla alınan oyuncak ve kıyafetler ile gıda paketleri öksüzlerin kaldığı eve getirildi.
 
Kurtardığı altı öksüz çocuk ve ailesiyle Hatay'da kiraladığı evde kalan 39 yaşındaki Ahmet Serhan, ''Allah'a şükürler olsun hem ailem hem de anne ve babası ölen öksüzleri sapasağlam buraya getirebildim. Şimdi zor da olsa geçiniyoruz. Minik çocukların duyarlı hareketi bizi çok duygulandırdı. Allah bu çocuklardan ve onları yetiştirenlerden razı olsun'' diye konuştu.
 
Atatürk İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Seda Çelik (11) de Suriyelilerin durumuna çok üzüldüğünü belirterek, ''Onlara yardım edince mutlu oldum, kendimi çok iyi hissettim'' dedi.
 
10 yaşındaki Merve Nur Erkal da (10) Suriyeli çocukların durumuna üzüldüklerini belirterek, ''İmkanlarımız ölçüsünde Suriyeli kardeşlerimize yardım etmek istedik'' diye konuştu.
 
Suriyeli öksüz Meryem Hattın (11) ise kendilerine yardım getiren öğrencilere teşekkür etti.
 
AA
Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler