YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hat için minibüsü yaktılar
Hat için minibüsü yaktılar
29 Nisan 2011 20:08
Bir grup minibüsçü, belediyenin hat açma izni vermemesini bir minibüsü yakarak protesto ettiler.

Denizli Belediyesi ile Üçler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi arasındaki güzergâh sorunu bir grup minibüsçünün, Danıştayın lehlerine kararına rağmen belediyenin kendilerine hat açma izni vermediği gerekçesiyle bir minibüsü yakarak protesto ettiler.

Üçler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ne üye isteyen 24 minibüsçünün eylemine bazı İşçi Partisi (İP) üyeleri de destek verdi. Araçlarına ''Umut Mahalle Sakinleri, ''AKP'li Belediye Yönetiminden Haklarınızı İsteyiniz'', ''Danıştay Kararını Uygulatınız'' yazılı pankartlar asan minibüsçüler, bir minibüsün üzerine benzin dökülerek yakıldı. Yanan minibüs Denizli Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Eylemci minibüsçüler adına basın mensuplarına açıklama yapan minibüs şoförü Fatoş Güzel, "Çoluğumuzun çocuğumuzun ekmeği için uğraşıyoruz. 4 senedir yasal konulara hiçbir şekilde karşı gelmedik. Hiçbir şekilde saygısızlık yapmamamıza rağmen bizim ekmeğimizle oynanıyor. Aynı zamanda Üçler halkı bizim burada oluşumuzdan çok fazlasıyla memnunlar. Ama Sayın Belediye Başkanımız bize buradan ekmek yedirtmemeye çalışıyor. 3-4 senedir bunun mücadelesini veriyoruz." dedi.

Eylem sonrası olay yerine gelen polis Z.U. ve S.E. adlı iki minibüsçüyü gözaltına alarak soruşturma başlattı.

Cihan

bedavaya hat olmaz.
 // ali kabadayı
yıllardan beri denizlide yolcu taşımacılığı ile uğrşan minibüscü esnafına karşı sizin yaptığınız büyük bir terbiyesizliktir.. Mademki araba sürecektiniz daha önce neden buraya araba sürmediniz? Şimdi Umutlar kuruldu oraya insanlar taşındı baktınız gördünüz para kazanacak burası Aç k.. ler gibi buraya saldırdınız. Sizin eveliniz yokki ezeliniz olsun. Eğerki bu belediye sizi çalıştırırsa Belediyecilerede yazıklar olsun....
30 Nisan 2011 14:23
hat konusu
 // akif atlas
1200 evler münübüslerinin 2001de üçlere calışmak için il trafik komisyonun kararı var onlar bile üçlere çalıştırılmadı beleşten koparatif kurupta hat sahibi olmak varmı o zaman herkes bir yerlerden koparatif kurup beleş hat sahibi olsun denizlinin ulaşımı denizli belediyesinin yetkisindedir kimse beleşde hat sahibi olamaz......
30 Nisan 2011 13:52
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler