YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastaneye kadırılan Doğan kurtarılamadı
Hastaneye kadırılan Doğan kurtarılamadı
Hastaneye kadırılan Doğan kurtarılamadı
05 Temmuz 2008 / 20:09 Güncelleme: 05 Temmuz 2008 / 00:00

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu Bodrum'da vefat etti.


Bodrum'da Levent Kızıl ve Fatih Terim ile yemek yedikten sonra otele geçen ve burada fenalaşan Hasan Doğan, kaldırıldığı Özel Bodrum Hastanesi'ne tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.


Özel Bodrum Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdullah Servet, hastane önünde gazetetecilere yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın kalp krizi geçirdiğini belirterek, ''Bize söylendiği anda ilk müdahaleyi olay yerinde yaptık. Daha sonra sayın Doğan'ı ambulansla hastaneye aldık. Solunum ve kalp durmuştu. Yaklaşık 90 dakika hastaya müdahale ettik. Elimizden geleni yaptık, ancak Hasan Doğan'ı kaybettik. Başımız sağolsun'' diye konuştu.


Servet, gazetecilerin, ''Hasan Doğan'ın, sıcak havada yediği ağır yemekten dolayı kriz geçirmiş olabileceği yolundaki'' soruları üzerine, ''Tek başına yemek krize neden olmaz. Muhtemelen Hasan Doğan'da krize yatkınlık vardı'' yanıtını verdi.


Erdoğan, Doğan için programını değiştirdi


Hasan Doğan'ın kaybı futbol camiasında şok etkisi yaptı. Başbakan Erdoğan da arkadaşını kaybetti. O da yola çıktı.


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın hayatını kaybetmesi futbol camiasında şok etkisi yaptı. Onlar kadar Başbakan Erdoğan da üzüldü. Çünkü Doğan Erdoğan'ın yakın arkadaşıydı.


BU MAÇLAR KRİZ GEÇİRTİR DEMİŞTİ


Hasan Doğan EURO 2008'de hep son dakikalarda kazanan Türk Milli Takımı'nı seyrederken insan bu maçları seyrederken kalp krizi geçirmezse bir daha geçirmez demişti. Doğan maçların ardından bir de Fatih Terim'in istifasıyla sarsıldı. Ancak Terim'i kalmaya ikna etti.


Ancak Doğan'ın kalbi daha fazla dayanamadı ve bugün Bodrum'da Terim'le yemek yerken duruverdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bodrum'a doğru yola çıktı.


Doğan, Fatih Terim'le birlikte yemek yerken fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Fatih Terim, Ahmet Çakar, bazı futbolcular ve ailesi şu anda hastanede...


KALP MASAJI 90 DAKİKA SÜRDÜ


Özel Bodrum Hastanesi Başhekimi Abdullah Servet özel bodrum hastanesinen ambulans çağrıldığını, hastaneye geldiğinde solunum olduğunu ancak nabzın düşük olduğunu söyledi. Servet hastanede ve ambulansta 90 dakika süren müdahalenin Doğan'ı geri getirmeye yetmediğini söyledi.


Doğan'ın kaybı ile ilgili spor camiası şunları söyledi:


YİĞİTER ULUĞ: SAUNADAN SONRA FENALAŞMIŞ


Çok üzüldüm. Öğrendiğime göre öğlen Fatih Terim'le yemek yemiş. Hiçbir şeyi yokmuş. Şakalaşmışlar. İleriye dönük planlarından konuşmuşlar. Sonra saunaya girmiş. Ondan sonra fenalaşmış...


KAZIM KANAT: KALP MASAJINI GÖRDÜM


Kalp masajı esnasında hastanedeydim. Kapı açıktı. Gördüm. Başı sol tarafa yatmıştı. Yüzü bembeyazdı. Doktorlar çok müdalale ettiler ama kurtaramadılar. Eşi de hastaneye geldiğinde çok ciddi bir spazm geçirmişti. Tek kelimeyle özetlemek gerekirse o Başbakanı ve Cumhurbaşkanını soyunma odasına indiren başkan


AHMET ÇAKAR: HALA ŞAŞKINIM


Herkes burada şokta. Fatih hoca burda. Futbolcular var 5-6 tane... Hala şaşkınım. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Allah rahmet eylesin.


LEVENT BIÇAKÇI: ŞOK OLDUM


Hepimizin başı sağolsun. Şok yaşıyorum. Ben Federasyon Başkanı olmadan çok kısa bir süre önce tanıdım. Çok dürüst bir kişiliği vardı. Hiçbir zaman da bundan vazgeçmedi.


UĞUR DÜNDAR: MUTLULUĞUN DORUĞUNU YAŞADI


Hayatın ne kadar garip olduğunu gördük. Futbola gönül vermiş biri olarak, mutluluğun doruğuna geldikten hemen sonra hayatını kaybediyor. Eşiyle birbirlerine sarılmaları hala akıllarda. Ben de canlı yayın sırasında öğrendim. Keşke daha çok yaşasaydı. Ama herkes onu iyi hatırlayacak.


HASAN ŞAŞ: EŞİYLE SEVİNCİ GELİYOR AKLIMA


Şoktayım. Eşiyle birlikte sevinçleri geliyor aklıma. Gencecik pırıl pırıl bir insandı. Daha yeni göreve gelmişti. Çok üzgünüm.


ÖZHAN CANAYDIN: GÖREMEDİM, İÇİMDE UHTE KALDI


Çok büyük bir üzüntü yaşıyorum. Son dönemde yakınlığımız had safhaya çıkmıştı. Abi kardeş olmuştuk. Beni Avrupa Şampiyonası'na çağırdı. Gidememiştim. Keşke gitseydim. Sonra da görüşemedik.İçimde uhtedir. Çok şey yapacaktı. Bana anlatınca hayranlıkla dinlemiştim. İnşallah bunları bitirmeye muvaffak olursun demiştim. Ama ah kader işte...


Hasan Doğan kimdir?


Futbol Federasyonu'nun 14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek genel kurulunda başkan adayı olan Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu.


İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.


Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu bulunan Hasan Doğan, halen Ramsey Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konf. İmalat Paz. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütüyor.


Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı. Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi, Boks Federasyonu yönetim kurulu üyelikleri bulunuyor. Futbol Federasyonu Başkan adayı Doğan, bunun yanında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ile Beşiktaş Kulübü kongre üyesi olarak sporun içinde yer alıyor.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler