YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastaneden çıktı,kriz geçirdi
Hastaneden çıktı,kriz geçirdi
31 Aralık 2009 18:55
Hastaneden taburcu olan kadın, aynı gün kalp krizi geçirdi.

Muğla'nın Milas ilçesinde tedavisinin bitmesi üzerine hastaneden taburcu olan bayan, aynı gün kuaförde otururken kalp krizi geçirdi. 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve ilk tedavisi yapılan bayan sonrasında Muğla Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre; 59 yaşındaki Arzu Tansuk, Hacıilyas Mahallesi Yeniyol Caddesi üzerindeki bir kuaförde otururken kalp krizi geçirdi. İşyeri sahibi tarafından 112 Acil Yardım Servisi'ne ve polise haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Tansuk'un kalp krizi geçirdiğini sonucuna ulaştı. Kalbi duran ve bilinç kaybı yaşadığı anlaşılan kadının hayata döndürülmesi için olay yerinde kalp masajı yapılmaya başlandı.

Sağlık ekipleri, yaklaşık 10 dakikalık müdahalenin ardından kalbini yeniden çalıştırdıkları Tansuk'u ambulansla Milas 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne götürdü. Tansuk'un hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından ve uzun uğraşlar sonucunda kalbi normale döndü ancak solunum bir türlü düzeltilemedi.  

  1 SAAT SEVK EDİLECEK HASTENE ARANDI  

Acil servis tarafından çevre hastaneler arandı ancak hastaneler yoğun bakımlarının dolu olması nedeniyle hastayı kabul edilmedi. Tansuk'un daha önce tedavi gördüğü Muğla Özel Yücelen Hastanesi'ne sevk edilmek istendi. Doktorunun izinde olması nedeniyle buraya sevk gerçekleştirilemedi. Bodrum Alman Hastanesi'ne verilecek yeterli para olmadığı gerekçesiyle hasta yakınları tarafından sevk istenmedi. En sonunda hasta Muğla Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'ne sevk edildi. 

 
EŞİ VE YAKINLARI HASTANEDE GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Olayı duyarak kuaföre gelen Hüseyin Tansuk (53), eşinin kalp krizi geçirdiğini öğrenince gözyaşlarına hakim olamadı. Hüseyin Tansuk, eşinin elini sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaparken bir an olsun bırakmadı. Sonrasında Acil Servis'e gelen hastanın eşi Hüseyin Tansuk ve hasta yakınları gözyaşlarına hakim olamadılar.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi yetkilileri, hastanın duran kalbinin çalıştırılması için 112 Acil Yardım Servisi ekiplerinin 10 dakika boyunca kalp masajı yaptıklarını ve tam kaybettiklerini düşündükleri anda hastanın tekrardan kalbinin çalıştığını söyledi. Hastane yetkilileri hastanın durumu ciddiyetini koruyor "Allah'tan umut kesilmez" dediler.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler