YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastanede korku dolu saatler
Hastanede korku dolu saatler
21 Eylül 2010 07:58
Bursa'da Onkoloji hastanesinin bodrum katında elektrik panosundan çıktığı ileri sürülen yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Dumanların yükselmesi üzerine hastalar sağlık görevlileri ve refakatçiler tarafından tahliye edildi.

Bursa'daki Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesinin bodrum katındaki elektrik panosunda çıktığı belirtilen yangın nedeniyle hastalar tahliye edildi.

Alınan bilgiye göre, hastanenin bodrum katında bulunan 10 elektrik panosundan birinde, yaşanan arıza sonucu saat 06.00 sıralarında yangın çıktı.
Dumanların yükselmesi üzerine hastalar, sağlık görevlileri ve refakatçiler tarafından tahliye edildi. Yoğun bakımda tedavi gören 2 hasta, ambulanslarla Şevket Yılmaz Hastanesi ve Muradiye Hastanesine sevk edilirken, cihaza ihtiyaç duyan bir hasta da Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi.
 

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede kontrol altına aldı.
Yangının söndürülmesinden sonra hastane girişinde bekleyen diğer hastalar, tekrar kaldıkları bölümlere çıkarıldı.

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesinin merkezi ısıtma ve soğutma sisteminin bulunduğu alanda, 7 Şubat günü saat 06.00 sıralarında, klima santralinin içindeki filtrelerin tutuşması sonucu yangın çıkmıştı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler