YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastanede intihar girişimi
Hastanede intihar girişimi
09 Ocak 2011 08:39
Sivas Numune Hastanesi'nin çatısında intihar girişiminde bulunan bir kişi polis tarafından kurtarıldı.

Sivas Numune Hastanesi'nin çatısında intihar girişiminde bulunan ve ayağının buz nedeniyle kayması sonucu çatıda bir süre sarkık kalan genç, bir polis tarafından kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Numune Hastanesi'nin temizlik işlerinde çalışan şirket işçisi Ümit K. (29), gece saatlerinde çalıştığı 9 katlı hastanenin çatısına çıkarak intihara kalkıştı. Ümit K, çatıdayken hastanenin kantinini işleten bir arkadaşını arayarak intihar edeceğini söyledi. Durumun hastane polisine ve güvenlik görevlilerine haber verilmesi üzerine hastaneye polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Çatıda gezinirken buz nedeniyle ayağı kayan Ümit K, son anda çatıya tutundu. Çatıda sarkık durumda bir süre kurtarılmayı bekleyen gencin imdadına polis ekipleri yetişti. Çatıya çıkan Cinayet Büro Amirliği ekipleri ve diğer polisler, çatıda sarkık kalan gence ulaşmaya çalıştı. Bu sırada çatıda kullanılmayan asansör halatı bulan ekipler, zaman kaybetmeden Ümit K'yı kurtarmak için çaba gösterdi.

Cinayet Büro Amirliğinin ekip şeflerinden biri olan 11 yıllık polis memuru Osman Erişen (34), genci kurtarmak için bu çelik halatı beline bağladı. Arkadaşlarının da tuttuğu çelik halat yardımıyla çatının ucuna ulaşan Erişen, Ümit K'yı çekerek kurtarmayı başardı.

Buz nedeniyle kayganlaşan çatıda hayatını riske atan polis memuru sayesinde düşmekten son anda kurtulan Ümit K, çatıya çıkan sağlık ekiplerince asansörle acil servise indirildi. Baygın olduğu gözlenen Ümit K, daha sonra psikiyatri servisine kaldırıldı. Daha önce hastanenin kantinini de işlettiği öğrenilen Ümit K'nın hem ekonomik hem de kişisel bazı sorunları olduğu ileri sürüldü.

Sivas'ta 6 yıldır görev yapan polis memuru Osman Erişen, ''Diğer arkadaşlarımla birlikte çatıya çıktık ve elimizden geleni yaptık. Bu bizim hem insani, hem de mesleki görevimiz. Dolayısıyla biz elimizden geleni yaptık, kim olsa aynı şeyi yapardı. Genç arkadaş kurtarıldığı için hepimiz sevinçliyiz'' dedi.

İtfaiye ekipleri ile hastane personeli, Ümit K'nın sarkık kaldığı olduğu anları korku içinde izledi. Olayı duyan başhekim Fikret Özkan da hastaneye gelerek bilgi aldı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler