YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastane ve camiyi su bastı!
Hastane ve camiyi su bastı!
12 Eylül 2009 17:17
Sağnak yağış sadece İstanbul'u değil Çanakkale'yi de vurdu. Çanakkale'de bir hastane ve cami sular altında kaldı...

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrası devlet hastanesi, çok sayıda ev ve işyeri ile cami su altında kaldı.

Gece saat 03.35'te başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden şiddetli yağış sebebiyle ilçe merkezi göle döndü. Yağmurdan en çok zararı işyeri sahipleri görürken Kocabaş Çayı'nın kenarındaki Hacı İsmail Efendi Camisi ve Lapseki Devlet Hastanesi'nin alt kısımlarında su birikti.

Vatandaşlar, elbirliğiyle suları temizledi. Aydoğan Caddesi'ndeki bazı evlerin giriş katlarına, boşaltıldıktan sonra tekrar su doldu. Bu yüzden vatandaşlar içeride mahsur kaldı. Apartmanın ikinci katında oturan Saniye Tokgöz, göle dönen evinin bahçesindeki manzarayı balkonundan seyretti. Bazı kişiler de sebze kasalarından geçiş yolu yaparak evlerinden çıkmaya çalıştı.

Bıçkı atölyesini su basan ve makineleri hasar gören marangoz İsmail Kurnaz, "Gece yağmur başladı, sonra burayı su bastı. Motorla tahliye etmeye çalışıyoruz. Her yağmurda böyle oluyor. Sebebi alt yapı eksikliği. Bunun giderilmesini istiyoruz." dedi.

Lapseki Devlet Hastanesi'ne muayeneye giden Mustafa Kurt ise her yerin su içinde olduğunu, insanların gayretleriyle alt kattaki suyun temizlendiğini söyledi.

Yağmur sonrası evlerinin önünde biriken su sebebiyle dışarıya çıkamadıklarını kaydeden Sadi Gül de, "Gece yağmur yağmaya başladı ve evimizin önünü su bastı. Sular, giriş katının üçüncü merdivenine kadar geldi." şeklinde konuştu. Lapseki Belediyesi ekipleri, su basan yerlerde tahliye çalışmalarına devam ediyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler