YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasta dilenci zabıtayı görünce iyileşti
Yerde yatıyordu, çok hastaydı... Ancak zabıta ekiplerini görünce aniden iyileşti. Hasta taklidi yaparak para toplayan dilenci iyileşmekle kalmadı bir de zabıtaya saldırmaya kalktı!..
Hasta dilenci zabıtayı görünce iyileşti
15 Şubat 2010 / 15:25 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 15:25

Samsun'da yerde hasta taklidi yaparak para toplayan dilenci, zabıta ekiplerini görünce aniden iyileşti, hatta saldırıya dahi geçti.

Atatürk Bulvarı üzerindeki Valilik Binası arkasında bulunan Muzaffer Önder Parkı içerisinde vatandaşların sahil kısmına geçiş olarak kullandığı yol kısımda yatan isminin Mustafa Karaduman (45), olduğu öğrenilen dilenci saatlerce yatarak vatandaşların duygularını su istimal edip para toplamaya çalıştı.

Vatandaşların bakışları arasında yerde yatan dilenci, yanında getirdiği az sayıda peçeteleri de başucuna bırakıp, bir yandan uyur taklidi yaptı bir yandan vatandaşların kendisine acıyarak para bırakması için uğraştı. İhbarı üzerine parka gelen İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yerde yatan dilencinin başına gelmesiyle birden canlandı ve ayağa kalktı. Üzerinden kimlik çıkmayan ve kendini Mustafa Karaduman olarak tanıtan dilenci, saatlerdir hasta taklidi yattığı yerden zabıta ekiplerinin korkusuna bir anda iyileşti, sağlıklı hale geldi. İşlem yapılmak izin belediye götürülmesine de tepki gösteren dilenci, ayakta duramayacak halde iken, zabıta ekiplerine de direnir hale geldi.

Dilencinin üzerinden para çıkmazken, İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, dilencilerin vatandaşların duygularının sömürülerek para toplama için çeşitli yollara başvurduğunu, yaşanan olayın en iyi örnek olduğunu söyledi. Yerde yatarken bir anda iyileşen dilenci gibi çok örneklerin olduğunu belirten Sandallı, belediye olarak denetimlerin sürekli devam ettiğini, vatandaşların ise dilencilere kesinlikle para vermemesi ve onların duygu sömürülerine kapılmamaları tavsiyesinde bulundu. (İHA)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler