YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Harap evde yaşam mücadelesi
Zihinsel engelli anne ile kızının durumları Sosyal Hizmetlerce inceleniyor
Harap evde yaşam mücadelesi
25 Ocak 2010 / 19:36 Güncelleme: 25 Ocak 2010 / 19:36

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine bağlı Çamlıyurt köyünde, 2 odalı harap evin bir odasında yaşayan tecavüz mağduru zihinsel engelli anne ile kızının koruma altına alınması için başlatılan çalışmanın sürdüğü bildirildi.
 

Çamlıyurt köyünde, tecavüz mağduru olduğu öğrenilen 27 yaşındaki zihinsel engelli M.S'nin, 8 yaşındaki kızı H.S. ile babasına ait 2 odalı harap bir evin tek odasında yaşam mücadelesi verdiğinin basında yer almasının ardından Muğla Valiliğince başlatılan inceleme ve çalışma sürüyor.
 

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak'ın talimatı doğrultusunda jandarma, sosyal hizmet uzmanları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri, anne ile kızın yaşadığı evde inceleme yaptı. Sosyal hizmet uzmanlarının anne ve kızıyla görüştüğü bildirildi. Sosyal hizmet uzmanlarının 8 yaşındaki çocuğun eğitim gördüğü okuldaki öğretmenleriyle görüşeceği de öğrenildi.
 

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, AA muhabirine, tecavüz mağduru olduğu öğrenilen 27 yaşındaki zihinsel engelli M.S. ile 8 yaşındaki kızı H.S'nin durumunu öğrenir öğrenmez Yatağan Kaymakamı ve Kavaklıdere Kaymakam Vekili Hasan Tanrıseven'e talimat verdiğini ifade etti.
 

Vali Altıparmak, şunları söyledi:
 ''Benim talimatım doğrultusunda, Kaymakamlık ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 8 yaşındaki çocuğun durumuyla ilgili inceleme yapıyor. Ailenin yaşadığı evin yapımını biz üstleneceğiz. Sosyal Hizmetler uzmanlarının vereceği rapor ve mahkemenin kararı doğrultusunda 8 yaşındaki çocuğu koruma altına alacağız.
 Zihinsel engelli anneyi sağlık durumunun tespiti için akıl hastanesine göndereceğiz. Annenin durumu hastanenin raporu ve mahkemenin vereceği karara göre şekillenecek.''


 
 -TECAVÜZ MAĞDURU ANNE VE KIZIN DRAMI-

 
Köyde yaşayan anne ve kızının dramını gazetecilerden öğrenen Yatağan Kaymakamı ve Kavaklıdere Kaymakam Vekili Hasan Tanrıseven, dün ailenin yaşadığı eve gelerek, incelemelerde bulunmuştu. 8 yaşındaki çocuk, Kaymakam Tanrıseven'den ''bisiklet ve boya kalemleri'' istemişti.
 

Tecavüz mağduru anne ile 8 yaşındaki kızının yaşadığı 2 odalı evin diğer odasında ise M.S'nin babası ve 2 kardeşi yaşarken, yaklaşık 4 metrekare olan odada yaşamlarını idame ettirmeye çalışan anne-kızın, ormandan getirdikleri odunları yakarak, ısınmaya çalıştıkları görülmüştü. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler