YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi illerde okullar tatil? İşte okulların tatil olduğu iller
Hangi illerde okullar tatil? İşte okulların tatil olduğu iller
04 Aralık 2015 07:20
Etkili olan kar yağışı nedeniyle 8 ilimizde eğitime ara verildi

Etkili olan kar yağışı nedeniyle, bazı illerde eğitime ara verildi. İşte eğitime ara verilen iller...

Tokat

Tokat'tın Başçiftlik ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, hava şartlarından dolayı kaymakamlık tarafından bugün Başçiftlik ilçesinde okullarda eğitime ara verildiğini kaydetti.

Artvin

Artvin’in kent merkezi ile Borçka ve Murgul ilçelerinde  yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Rize

Rize'nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
 
İlçe kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda, bugün eğitime ara verildi.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli, hamile, bebek emziren kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personel de bugün idari izinli sayılacak.
 
Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin bugün kararlaştırılacağı belirtildi.
 
Şırnak

 
Şırnak merkez ile Siirt'in Pervari ve Eruh ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Şırnak'ta dün gece başlayan ve etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilerken merkezde kar kalınlığı 25 santimetre, yüksek kesimlerde ise 1 metreye ulaştı. Kar yağışı sonucu merkez ve ilçelere bağlı 30 köy yolu ile Şırnak-Hakkari ve Şırnak-Siirt karayolları ulaşıma kapandı.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 3 Aralık Perşembe günü eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.
 
Bolu
 
Bolu Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime bugün ara verildiğini söyledi.
 
Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, ilde kar yağışının 2 gündür aralıklarla devam ettiğini belirtti.
 
Valilik tarafından alınan kararla Gerede, Mengen ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime bugün ara verildiğini vurgulayan Çavuşoğlu, il merkezi ve diğer ilçelerde eğitimin devam edeceğini söyledi.

Van

Bölgede etkili olan kar yağışının ardından Çaldıran ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Kentte dün etkili olan kar yağışı sonrası, valilik kararıyla bugün Çaldıran'da okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Öte yandan dün valilikte kar yağışı nedeniyle yapılan İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında da merkez İpekyolu, Edremit, Tuşba ile Özalp, Başkale ve Erciş ilçelerinde eğitime ara verilmişti.

Siirt

Siirt'in Pervari ilçesinde de dün geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı, devam ediyor. Özellikle Geçittepe bölgesinde kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı, bazı köy yollarının ulaşıma kapandığı öğrenildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki okulların 1, köy ve taşımalı okulların ise 2 gün tatil edildiği belirtildi.

Siirt'in Eruh Kaymakamlığından yapılan açıklamada da gece saatlerinde yoğun kar yağışının ardından köy yollarının kapandığı, bu nedenle taşımalı eğitimin yapılamadığı ifade edildi.

Açıklamada, aşırı soğuk ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar sebebiyle tüm köy okullarında eğitim ve öğretime 3 Aralık Perşembe günü ara verildiği aktarıldı.

Kastamonu

Kastamonu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

Alınan bilgiye göre, Ağlı, Daday ve Küre ilçelerindeki tüm ilk ve ortaokul, Araç'ta taşımalı sistem kapsamındaki okullar ile Terke köyü ilk ve ortaokulu, Azdavay'da taşımalı sistem kapsamındaki okullar, Devrekani'de yatılı okul hariç ilk ve ortaokullar, Taşköprü'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bugün ara verildi.

Seydiler ilçesinde ise ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitim yapılmayacak.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler