YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi illerde okullar tatil edildi? 31 Aralık tatil olan iller
Kar yağışı yurdun büyük bölümünü etkisini altına aldı. Başta İstanbul olmak üzere pek çok kentte okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği iller...
Hangi illerde okullar tatil edildi? 31 Aralık tatil olan iller
31 Aralık 2015 / 07:13 Güncelleme: 31 Aralık 2015 / 11:26

İSTANBUL'DA 31 ARALIK 2015 PERŞEMBE OKULLAR TATİL

İstanbul Valilisi Vasip Şahip, İstanbul'da okulların 31 Aralık Perşembe günü tatil edildiğini duyurdu.
Valilik'ten yapılan basın açıklamasında "Anaokulları, ilk, orta, liselerde eğitim ve öğretime, özel kreş, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetlerine 31 Aralık Perşembe günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur. " denildi.

BALIKESİR'DE 31 ARALIK PERŞEMBE OKULLAR TATİL

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu gece etkisini arttıran kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını göz önüne alarak Altıeylül ve Karesi ilçelerinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Manyas ilçesinde de taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi. Manyas'ta öğrencilerinin çoğu taşımalı eğitim kapsamında olan ve tümü tatil edilen okullar şöyle sıralanıyor; Süleymanlı İlkokulu, Şevketiye İlkokulu, Miralay İlkokulu, Darıca İlkokulu, Akçaova İlkokulu, Salur Çok Programlı Anadolu Lisesi, Adnan Hunca Çok Programlı Anadolu Lisesi.

IĞDIR'DA OKULLAR TATİL

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde merkez ve köy okullarındaki eğitim öğretime olumsuz hava şartları nedeniyle 1 gün ara verildi. Açıklamda ayrıca, "Taşıma merkezi okullarımızda taşıma yapılmayacaktır. Taşıma dışındaki öğrencilerle eğitim öğretim devam edecektir." ifadesi kullanıldı.

KOCAELİ

Kocaeli'nde gün boyunca aralıklarla etkili olan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırdı. Yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2015 perşembe günü Kocaeli il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter adresinden, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü Kocaeli ili genelinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir" paylaşımında bulundu.

NİĞDE

Alınan bilgilere göre, kar yağışının ardından karayollarındaki buzlanmalar nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Bor, Altınhisar, Ulukışla ve Çiftlik ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Niğde Valiliğinden daha önce yapılan açıklamada, Niğde merkez ilçe ile bağlı belde ve köylerde okulların tatil edildiği duyurulmuştu.

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 31 Aralık 2015 perşembe günü ara verildiği kaydedilerek, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin genelinde, Akkuş ilçesinde ise İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Yatılı Bölge Okulu ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu hariç diğer okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi.

SAMSUN

Samsun'un Canik, Ayvacık ve Salıpazarı ilçeleri ile  kar yağışı nedeniyle bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Ayvacık'ta yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği belirtildi. Canik'te de öğrenci ve öğretmenlerin ulaşımda sıkıntı yaşamaması için taşımalı okullar ile birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda bugün ders yapılmayacağı kaydedilen açıklamada, "Salıpazarı ilçesi Tahnal ve Konakören ilk ve orta okullarında da eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

ÇORUM

Çorum'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Laçin, Oğuzlar, Mecitözü, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ'daki ilk ve orta dereceli tüm okulların 30 Aralık 2015 çarşamba günü ve 31 Aralık 2015 perşembe günü tatil edildiği belirtildi. Kent merkezi ile söz konusu 10 ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi.

TOKAT

Tokat'ın Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2015 perşembe günü okullarda eğitim yapılmayacak.

HAKKARİ

Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda, 31 Aralık 2015 perşembe günü eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının yaşandığı belirtilerek il merkezi ve bağlı köylerde, ilk ve orta dereceli okullarda (yatılı eğitim kurumları hariç), eğitim öğretime 31 Aralık 2015 perşembe günü ara verildiği ifade edildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personellerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KASTAMONU

Kastamonu'nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda 31 Aralık 2015 perşembe günü eğitim yapılmayacak.

KONYA

Konya'nın Halkapınar ilçesinde taşmalı sistem kapsamındaki okullarda 31 Aralık 2015 perşembe günü eğitime ara verileceği bildirildi.

KARABÜK

Karabük'ün Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda 31 Aralık 2015 perşembe günü eğitim yapılmayacak.

KAYSERİ

Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilçedeki okulların 31 Aralık Perşembe günü, 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

BOLU

Bolu'da dün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde tüm okullar Perşembe günü tatil edildi. Kar yağışının devam etmesi durumunda diğer ilçeler ve il merkezi için karar verileceği öğrenildi.

SİVAS

Sivas'ın Ulaş Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, kar yağışı ve don olayı nedeniyle ilçe genelinde okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engellilerin de bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KARAMAN

Karaman'da taşımalı sistem kapsamındaki okullarda kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2015 perşembe günü eğitim yapılmayacak.

NEVŞEHİR

Nevşehir'de yoğun kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, Nevşehir'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Nevşehir Merkez başta olmak üzere Avanos, Acıgöl, Derinkuyu ve Ürgüp ilçelerinde ilk ve orta öğretim okulları bir gün süreyle tatil edildi.

ERZURUM

Erzurum'un Aşkale ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2015 perşembe günü eğitime ara verilecek. Çiçek, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için ilçe merkezi ve bağlı köylerde okullarda eğitime yarın ara verildiğini belirtti.

GİRESUN

Giresun'daki kar yağışı nedeniyle Merkezdeki köy okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime 31 Aralık 2015 perşembe günü ara verildiği bildirildi.

RİZE

Rize'nin Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık 2015 perşembe günü eğitime ara verildiği bildirildi. İkizdere ilçesinde ise kar yağışının aralıklarla devam ettiği, Yatılı İmam Hatip Lisesi dışındaki ilk, orta ve liselerde ulaşım güçlüğü yaşayan öğrencilerin izinli sayılacağı belirtildi.

MUŞ

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği öğrenildi.

YOZGAT

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde de ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bildirildi.

TRABZON

Trabzon'un bazı mahallelerinde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

BURSA

Bursa'da yoğun kar yağışı sebebiyle Orhangazi ve İznik ilçelerinde taşımalı sistemle eğitim gören ilk ve orta okullarda eğitim ve öğretime 31 Aralık'ta 1 gün ara verildi. İlçe milli eğitim müdürlükleri ve kaymakamlıklarınca alınan tatil kararının olumsuz hava koşullarının devam etmesi halinde uzatılacağı tahmin ediliyor.

BİTLİS

Elverişsiz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis'in Tatvan ilçesindeki tüm okullar bir gün süreyle tatil edildi. Engelli ve hamile çalışanların ise idari izinli sayılmasına karar verildi. 

ZONGULDAK

Zonguldak'ta, kar yağışı nedeniyle okullar bugün bir günlüğüne tatil edildi. Ayrıca, engelli kamu görevlileri ve hamile kamu görevlileri de 1 gün idari izinli sayılacak. 

DÜZCE

Düzce'de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullar perşembe günü tatil edildi. 

SAKARYA

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği bildirildi. 

DİYARBAKIR

Diyarbakır il merkezinde kar yağışı nedeniyle öğleden sonra eğitime  ara verildi

 // Bengü
Allah rızası için cevdet can bey amcacım niye merkezi Tatil etmiyon...
31 Aralık 2015 08:12
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler