YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi il ve ilçelerde okullar tatil?
Hangi il ve ilçelerde okullar tatil?
08 Ocak 2015 06:42
Türkiye'de kar yağışı ve aşırı soğuklar devam ederken, birçok il ve ilçede de okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler...

KÜTAHYA

Kütahya merkez ve bazı ilçelerde taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi. Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İşitme Engelliler Merkezi'nde köyden taşınan öğrenciler ile birleştirilmiş sınıflı köy ilkokullarında eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Bunun yanı sıra Simav, Emet, Domaniç ve Çavdarhisar ilçelerinde ise ilk ve orta dereceli okulların tamamının tatil edildiği belirtildi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ın merkez ile bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava şartları nedeniyle merkezin yanı sıra Kozlu, Kilimli, Gökçebey, Çaycuma ve Ereğli ilçeleri ile bağlı belde ve köylerdeki okullar yarın tatil edildi. Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin de bugün idari izinli sayılacağı bildirildi.

BURSA

Kentte etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, Bursa Valiliği kentteki tüm ilk, orta ve liselerde eğitime bir gün daha ara verdi. Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Bursa’da yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Bursa Valiliği kötü hava koşullarının devam etmesi nedeniyle yarın da il genelindeki ilk, orta ve lise dereceli okullarda eğitime bugün de ara verdi. Valilik, resmi kurumlarda çalışan hamile ve engelli kişileri de yarın idari izinli olarak sayacak. Bursa’da ilk, orta ve lise olmak üzere bin 490 okulda, toplam 520 bin öğrenci eğitim görüyor. 

ESKİŞEHİR 

Eskişehir'de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün ve yarın tatil edildi.

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime bugün ve 9 Ocak Cuma günü ara verilduği belirtildi. Açıklamada, "Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır" denildi.

HAKKARİ

Hakkari'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitimi 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Hakkari'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda tatil süresinin 1 gün daha uzatıldığı belirtildi.

ISPARTA

Isparta'da kar yağışının ardından oluşan olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.Isparta’da etkili olan kar yağışı sonucu oluşan dondurucu soğuk eğitim öğretime ara verilmesine neden oldu. Dün ve bugün okulların tatil edildiği Isparta’da, tatil 2 gün daha uzatıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartlarından dolayı, ilimiz merkezi ve ilçelerdeki MEB’e bağlı tüm eğitim kurumlarında 8- 9 Ocak 2015, Perşembe ve Cuma günleri eğitim öğretime ara verilmiştir" denildi.

UŞAK

kent genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile liseler, bugün ve 9 Ocak Cuma günü soğuk hava ile yollardaki buzlanma nedeniyle tatil edildi. Uşak Valiliği’nden yapılan açıklamada; il genelindeki soğuk hava ve yollardaki buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liseler iki gün süreyle tatil edildiği duyuruldu. Valilik, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. TUNCELİTunceli’de yoğun kar yağışının etkisini artırması üzerine valilik, il merkezi ve 7 ilçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8 Ocak Perşembe günü ara verdi. 

KAHRAMANMARAŞ

Etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle 4 ilçedeki okullar yarın tatil edildi. Kentte 3 günden bu yana etkili olan kar nedeniyle Afşin, Ekinözü, Elbistan ve Göksun merkez ve bağlı mahallelerindeki ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime 8 Ocak perşembe günü ara verildiği bildirildi.

KİLİS

Kilis’teki elverişsiz hava koşulları nedeniyle kent merkezindeki okullar yarın tatil edildi.Kilis Valisi Süleyman Tapsız, sosyal medya hesabından kent merkezindeki okullarda eğitime bugün ara verildiğini duyurdu. Vali Tapsız, yarın engelli ve hamile çalışanların da idari izin sayılacağını belirtti. 

DENİZLİ

Denizli’nin ikisi merkez olmak üzere beş ilçesinde iki gündür tatilde olan ilk ve orta dereceli okullar, yarın da tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; kent merkezindeki Pamukkale ve Merkezefendi ile Acıpayam, Bozkurt ve Çameli ilçelerinde iki gündür tatilde olan ilk ve orta dereceli okulların bugün de de tatil edildiği duyuruldu. Kent merkezinde kar yağışının kesildiği, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği tatil kararının alındığı belirtildi.  

ADANA 

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde elverişsiz hava koşulları  nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.  

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın  ara verilecek. İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede  aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim ve  öğretimin yapılamayacağı belirtildi. Açıklamada, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce,  Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ve yatılı bölge okulu hariç  Akkuş ilçelerinin tamamında yarın eğitime ara verileceği ifade edildi.  Ayrıca Fatsa'da ilçe merkezi, Gülyalı'da ilçe merkezi ile Turnasuyu  Mahallesi, Perşembe'de ilçe merkezi, Ünye'de ilçe merkezi ve sahil kesimindeki  okullar hariç tüm mahallelerde, Altınordu ilçesinde ise Bayadı, Cumhuriyet,  Gerce, Gökömer, Kuylu, Şehit Zafer Gülseren ve Yağızlı ilk ve ortaokullarında  eğitime bir gün ara verileceği kaydedildi.  

MALATYA 

Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Darende, Arapgir ve  Pütürge ilçelerinde 2, Kuluncak ilçesinde eğitime ara verildiği  öğrenildi. Hekimhan ilçesinin Kurşunlu mahallesindeki ve Akçadağ ilçesinin  Kürecik mevkisindeki okullarda da eğitime 2 gün ara verildiği belirtildi.  

TUNCELİ 

Tunceli'nin Pülümür ve Hozat ilçelerinde 1, Nazımiye ilçesinde 2 gün  eğitime ara verildi. Ovacık ilçesinde de eğitime yarın ara verildiği duyurulmuştu.  

KONYA

Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın için bir daha ara verildi.Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlaşan yoğun kar yağışı nedeniyle Konya Valiliği tarafından eğitime Salı günü ve çarşamba günü için ara verilmişti. Tatil süresi bugün de uzatılarak 3 güne çıkartıldı. Açıklamada, " Devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya ilçelerinin tamamında ve il merkezinde çarşamba olduğu gibi bugün de ilk ve orta dereceli okullar 1 gün daha tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerde bir gün daha idari izinli sayılacaklardır" denildi. 

KASTAMONU

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı  ilçelerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kent merkezinde  taşımalı eğitim verilen okullar ile Şenpazar ve Devrekani ilçelerindeki tüm  okullar yarın ve cuma günü tatil edildi. Çatalzeytin ve Bozkurt ilçelerinde ise yarın eğitime ara verildi. 

GİRESUN

Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kar yağışı  nedeniyle bazı ilçelerde yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini söyledi.Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle  Çamoluk, Güce, Doğankent, Çanakçı, Alucra ve Yağlıdere ilçelerinde ilk ve orta  dereceli okullarda yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara  verileceğini belirtti.  Necati Akkurt, Giresun merkez, Keşap, Bulancak, Eynesil, Tirebolu,  Espiye ve Görele ilçelerinde ise köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki  öğrenciler için yarın tatil kararı aldıklarını ifade etti. 

AFYONKARAHİSAR

Kar yağışı nedeniyle Salı ve Çarşamba günleri eğitim öğretimin yapılmadığı Afyonkarahisar’da, okulların bugün de tatil edildiği açıklandı. Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, "Meteorolojik veriler ve kar yağışı sonrası oluşan buzlanma nedeniyle öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için il merkeziyle merkez ilçeye bağlı köy ve kasabalarımızdaki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin eğitimlerine bir gün (8 Ocak 2015- Perşembe) süreyle ara verilmesine İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca karar verilmiştir. Ayrıca, engelli ve hamile kamu görevlileri de bir gün süreyle idari izinlidirler" denildi. 

KARS

Kars'ın Sarıkamış ve Digor ilçelerinde elverişsiz hava  koşulları nedeniyle okullar tatil edildi. Diğer Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinden  itibaren hava sıcaklığında aşırı düşüş beklendiği belirtilerek, buna bağlı olarak  ilçede fırtına ve kuvvetli buzlanma hadiselerinin yaşanacağının tahmin edildiği  bildirildi. "İlçemizde 08 Ocak 2015 Perşembe günü milli eğitime bağlı temel eğitim  ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara  verilmiştir" ifadelerine yer verilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlardaki  engelli, hamile, emzikli kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personelin de aynı  tarihte idari izinli sayılacağı kaydedildi. Sarıkamış ilçesinde de kaymakamlık tarafından alınan karar gereği  elverişsiz hava koşulları nedeniyle okulların 2 gün süreyle tatil edildiği  belirtildi. 

AMASYA

Amasya'nın Merzifon, Suluova, Hamamözü, Göynücek, Taşova  ve Gümüşhacıköy ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime ara verilecek.Valilikten yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı nedeniyle, Amasya'nın ilçelerinin tamamında ve taşımalı sistemle eğitimin uygulandığı merkez  ve köylerde 8 Ocak Perşembe günü ilk ve orta dereceli okulların bir gün daha  tatil edildiği belirtildi.  

BİNGÖL

Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı tüm ilçelerdeki okullarda yarın içinn eğitime bir gün ara verildi. Bingöl Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin perşembe ve cuma günü izinli olduklarını açıkladı.  

BALIKESİR

Balıkesir'in Sındırgı, Susurluk ve Kepsut ilçelerinde  ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildi. 

KOCAELİ

Kocaeli'nde kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle yarın il  genelinde eğitime bir gün daha ara verileceği bildirildi. 

TOKAT

Tokat'ın Erbaa, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde olumsuz  hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi. 

KARABÜK

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki  bütün okullarda yarın eğitim ara verildi.  

BARTIN

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il  genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği  bildirildi.  

KIRŞEHİR

İl genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Kırşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler ile engelliler ve hamile memurların da bugün izinli sayılacağı açıklamasını yaptı.

ERZİNCAN

Erzincan il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve  olumsuz hava şartları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilmesi  kararlaştırıldı.  

YOZGAT

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il  merkezi ile Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sorgun, Çekerek, Aydıncık, Saraykent ve  Çayıralan ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Kadışehri ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi.  

KIRIKKALE 

Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Hacılar  beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar  mahallerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği öğrenildi.  

KARAMAN

Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle  okullar bugün tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere  bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları  nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi.  

NEVŞEHİR 

Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu  ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve  Acıgöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği  belirtildi. Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı  nedeniyle ilçe genelinde eğitime yarın ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi.  

NİĞDE

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler