YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk ekmekte kuyruğa son
Ankara'da vatandaşlar yeni kart sayesinde ilçe sınırları içerisinde bütün fırınlardan halk ekmeğinden daha ucuza ekmek alabilecek
Halk ekmekte kuyruğa son
26 Ocak 2010 / 13:53 Güncelleme: 26 Ocak 2010 / 14:04

Yenimahalle Belediye sosyal bir projeye daha imza atarak ilçede halk ekmek kuyruğuna son veriyor. Yenikart sayesinde ihtiyaç sahipleri Yenimahalle ilçe sınırları içinde bulunan bütün fırınlardan halk ekmeğinden daha ucuza ekmek alabilecek.  
 

Yehimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Orhan Yaralı Yenikarta ilişkin bir protokol imzaladı. Yaşar, "Evlerin önüne kömür paketleri yiyecek paketleri atılma dönemi sona ermiştir. Yenimahalle bulunan bütçemiz imkanları ölçüsünde vereceğimiz yardımlar bu karttan dolayı vatandaşlarımızın yaptığı alışverişlerden gelen yardımlar garanti bankası fonunda birikecek. Kartlar hiçbir kesintiye uğrumadan ihtiyacı olan vatandaşlarımızın hanımefendilerine verilecek. Normal alışverişini bu kartla yapacak" dedi. Kartlara yüklenen puanlarla Yenimahalledeki halk ekmek fiyatının altında ekmek alma olanağını Fırıncılar Odasının sağlayacağını belirten Yaşar, "Sabahın erken saatlerinde halk ekmek kuyruklarında tir tir titreyen vatandaşlarımızın artık orada titremelerine gerek yok.

Hangi fırına giderse fırıncı esnafının ürettiği normal bir vatandaş gibi alma hakkına sahip olacak" diye konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler