YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hala en çok ona gülüyoruz
Hala en çok ona gülüyoruz
27 Eylül 2014 19:00
3 Ekim Dünya Gülümseme Günü. Bu vesileyle yapılan Türkiye Gülümseme Araştırması'na göre hala Kemal Sunal'a Cem Yılmaz'dan daha çok gülüyor.

Signal tarafından Estimi araştırma şirketine yaptırılan ülke genelinde yaptığı aAraştırmaya göre; günümüzde 80'li ve 90'lı yıllara göre daha az gülümseyip daha az gülümsetiyoruz.

Dijital çağa rağmen halen kendimizi aile ve arkadaş ortamlarında daha mutlu hissediyoruz. Türk insanının aileye olan bağı ve sevgisi yüzde 59 oranında "En çok aile arası sohbetlerde gülüyoruz" sonucuyla bir kez daha ortaya çıkıyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 61'i daha çok televizyon programlarına güldüğünü söylüyor. Sempatik gülümsemesiyle Türk insanının kalbinde taht kuran Kemal Sunal, her dönemin en çok gülümseten ismi ve gülümsemesi unutulmuyor.

Hababam Sınıfı yüzde 67 ile hâlâ en çok güldürenler arasında. Kemal Sunal yüzde 49 ile hâlâ en çok güldüğümüz komedyen, onu Cem Yılmaz ve Tolga Çevik takip ediyor. Türk erkekleri güzelliği ve masum gülümsemesiyle Beren Saat ve kahkahası ile herkesi gülümseten Saba Tümer'in gülüşünden etkileniyor.

Kadınlar ise oynadığı sert mizaçlı rollere rağmen tatlı sert gülümsemesiyle Kenan İmirzalıoğlu ve Behlül karakteri ile fenomen olan Kıvanç Tatlıtuğ'un gülümsemesini beğeniyor. Bembeyaz dişleri ve sıcacık gülümsemesi ile beğenilen diğer oyuncular ise genç kızların sevgilisi Kerem Bürsin ve Çağatay Ulusoy.

Gülümsemesi en çok beğenilen yabancılar ise; dünyaca ünlü manken Adriana Lima, bembeyaz dişleri ve muhteşem gülümsemesi hafızalara yer etmiş olan Julia Roberts, karizmatik oyuncu Brad Pitt, Mavi Ay dizisi ile tanıyıp sevdiğimiz Bruce Willis, her yaştan bir çok kadın hayranı olan George Clooney. Hepsinin ortak yanı sağlıklı beyaz dişleri ile kocaman gülümsemeleri.

30 yıldır onlara gülüyoruz

80'lerde: Kemal Sunal, Hababam Sınıfı, Zeki ve Metin, Adile Naşit, Nejat Uygur, Devekuşu Kabare, Cenk Koray

90'larda: Bir Demet Tiyatro ile Mükremin Abi, Barış Manço ile Adam Olacak Çocuk, Olacak O Kadar ile Levent Kırca

2000'lerde: Cem Yılmaz, Ata Demirer, Beyaz Show, Avrupa Yakası, GORA, Çocuklar Duymasın

Günümüzde: Cem Yılmaz, Yalan Dünya, Recep İvedik, Güldür Güldür, Arkadaşım Hoşgeldin, Hababam Sınıfı

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler