YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haftasonu şiddetli yağış var
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Cumartesi ve Pazar günü şiddetli yağış görüleceği uyarısını yaptı.
Haftasonu şiddetli yağış var
26 Haziran 2010 / 09:09 Güncelleme: 26 Haziran 2010 / 09:11

 Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Cumartesi ve Pazar günü  özellikle  Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeyinde şiddetli yağış görüleceği uyarısını yaptı.

Edinilen  bilgiye göre, cumartesi günü Orta Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyi kuvvetli olmak kaydıyla Marmara ve Ege'nin doğusu, İç Anadolu'nun tamamı, Akdeniz'in kuzeyi Doğu Akdeniz'in tamamı gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağış almayan bölgeler parçalı çok bulutlu olması  bekleniyor . 

Meteoroloji, pazar günü ise Orta ve Doğu Karadeniz kuvvetli olmak kaydıyla Balıkesir ve Çanakkkale hariç Marmara'nın tamamı Ege'nin doğusu Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'in doğusu, Anadolu'nun doğusu ve batısı gök gürültülü ve sağanak yağışlı olacağını açıkladı. Diğer bölgeler parçalı az bulutlu olacak. Meteoroloji, Cumartesi günü Orta Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyinde Pazar günü ise Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek şiddetli yağışlar konusunda uyardı.

KARS SELE TESLİM

Türkiye genelini  etkisi altına alan yağışlar Kars'ta da etkili oldu. Selim ve Sarıkamış ilçelerinde  etkili  olan yağmur sele dönüştü. 

KRİZ MASASI KURULDU

Kocaeli Valiliği, aşırı yağışlar  sonucu  oluşan su baskınlarında 272 konut ile 53 işyerinin hasar gördüğü, evleri hasar gören ve mağdur olan vatandaşlara toplam 333 bin 600 TL yardım yapıldığını bildirdi. Gebze ve Çayırova kaymakamlıkları bünyesinde kriz büroları oluşturulduğu hatırlatıldı. Türk Kızılayı da zarar gören vatandaşlara yardıma başladıklarını duyurdu.

'BELEDİYEDEN SES YOK'

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Ali Nur Büyükaksoy su baskını tehlikesiyle ilgili 9 Şubat'ta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne yazılı başvuruda bulunduklarını, ancak kendilerine belediyeden herhangi bir geri dönüşün olmadığını kaydetti.

Öte yandan Gebze'deki yağış sonrası selde kaybolan genç kadının cesedi bulundu. Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ndeki selde hayatını kaybeden Özgür Doğan'ın kayıp olan eşi Esin Doğan, Darıca'nın Yalı Mahallesi'nde kıyıdan yaklaşık 200 metre açıkta denizde balıkçılar tarafından bulundu. (İnternethaber)
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler