YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu tatili acı bitti
Hafta sonu tatili acı bitti
16 Haziran 2012 21:56
Çorum'da pikniğe giden ailenin, içinde iki çocuğunun bulunduğu kamyonetinin gölete düşmesi sonucu çocuklar ile onları kurtarmaya çalışan babaları ve bir kişi boğuldu...

Çorum'da pikniğe giden ailenin, içinde iki çocuğunun bulunduğu kamyonetinin gölete düşmesi sonucu çocuklar ile onları kurtarmaya çalışan babaları ve bir kişi boğuldu.

Hacı Veli Zeren (30), beraberindeki ailesiyle merkez Seydim beldesindeki mesire alanına gitti. Zeren, kendi kullandığı 35 BDN 91 plakalı aracını Seydim Göleti kıyısında hafif rampa bulunan bir alana park ederek eşi ile indi. Bir anda hareket eden aracın gölete doğru gittiğini fark eden Hacı Veli Zeren, duruma müdahale etmek istedi.

Suya düşen araçtaki çocuklarını kurtarmak isteyen Zeren, 3 çocuktan birini son anda araçtan çıkarmayı başardı. Suda kaybolan kamyonetteki diğer çocuklarını da kurtarmak için gölete giren Zeren ile olayı gören çevredeki Halil Özçiftçi de (33) suda kayboldu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Yaklaşık bir saatlik sürenin ardından olay yerine ulaşan balık adamlar, Hacı Veli Zeren ile çocukları Musab Bera (6) ve Turan Zeren (3) ile Halil Özçiftçi'nin cansız bedenlerini sudan çıkardı.

Sağlık ekiplerince olay yerinde müdahale edilen ancak kurtarılamayan 2'si çocuk 4 kişinin cesetleri, Çorum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayı duyarak mesire alanına gelen Zeren ailesi ve Halil Özçiftçi'nin yakınları, kurtarma çalışmaları sırasında fenalık geçirdi. Aileler, güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri tarafından teskin edilmeye çalışılırken, suda bulunan araç ise çekici yardımıyla çıkarıldı. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler