YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu soğuk hava yurdu terk ediyor
Hafta sonu soğuk hava yurdu terk ediyor
Hafta sonu soğuk hava yurdu terk ediyor
15 Mart 2008 / 08:05 Güncelleme: 15 Mart 2008 / 00:00

Hafta başından itibaren etkili olan soğuk hava hafta sonu yurdu terk edecek.


Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bugün Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri yağışlı geçecek.


Yağışların yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur yüksek kesimlerde kar şeklinde olması tahmin edilmektedir.


Hava sıcaklığı bugün yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde 4-6 derece azalırken, yarın yağışlı hava yurdun kuzeydoğu kesimlerinde etkili olduktan sonra yurdun terk edecek.


Fethiye-Finike arası ve Manavgat-Gazipaşa arasında öğle saatlerinden itibaren fırtına bekleniyor. Rüzgar yıldız ve karayelden 5 ila 7, öğle saatlerinden itibaren 7 ila 8 kuvvetinde ve saatte 21 ila 33, öğle saatlerinden itibaren 33 ila 40 deniz mili hızla esecek. Deniz orta, öğle saatlerinden itibaren kaba, Fethiye-Finike açıkları çok kaba dalgalı, dalga yüksekliği 1,5 ila 2,5, açıklarda 3 ila 4 metre dolayında olacak. Hava parçalı az bulutlu olacak. Görüş uzaklığı 10 km. dolayında bulunacak


Beş büyük ilde yarın hava durumu şöyle:


İstanbul 6/7


Ankara -2/13


İzmir 6/19


Adana 8/20


Antalya 8/20

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler