YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu havalar nasıl olacak?
Hafta sonu havalar nasıl olacak?
26 Aralık 2014 07:44
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Gece ve sabah saatlerinde İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı; Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Gece ve sabah saatlerinde İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı; Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (karayolu ulaşımında gizli buzlanma, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
Bölgelerimizde hava
 
MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde buzlanma ve don olayı, bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler