YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu hava nasıl olacak?
Hafta sonu hava nasıl olacak?
15 Temmuz 2011 09:42
Hava durumuna bakamdan bu hafta sonu için plan yapmayın!

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Sakarya, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklıklarının; Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

YÜKSEK SICAKLIK ETKİLİ OLACAK

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklığı, ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek ve kuzeydoğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişleri görülecek.

Bugün, ülkenin kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kars ve Ardahan ile Ankara'nın kuzey ve doğu çevre ilçelerinde (Kızılcahamam, Çamlıdere, Kazan, Kalecik, Çubuk, Elmadağ) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

Cumartesi günü, ülkenin kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Kastamonu, Sinop ve Sivas çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak. Yağışların Trabzon, Rize, Artvin, Hopa, Kars, Ardahan, Erzurum'un kuzey çevre ilçelerinde (Uzundere, Tortum, Narman, Şenkaya, Olur, Oltu, İspir) kuvvetli olması bekleniyor.

Pazar günü, Türkiye'nin kuzeydoğu bölgeleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Van, Bitlis) ile Kastamonu, Sinop, Sivas ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Hava sıcaklığı, Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde; Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da ise mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Sakarya çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde Doğu Akdeniz parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ankara, Çankırı, Sivas, Yozgat ve Kırıkkale çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyıları ve Artvin çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan ve Kars çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler