YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hacı" Yaşar Alptekin'den çarpıcı açıklamalar
"Hacı" Yaşar Alptekin'den çarpıcı açıklamalar
"Hacı" Yaşar Alptekin'den çarpıcı açıklamalar
12 Aralık 2008 / 19:29 Güncelleme: 12 Aralık 2008 / 00:00

Hacca giden manken Yaşar Alptekin, bugün Türkiye’ye döndü. Alptekin, hac sonrası hayat felsefesinde değişiklik olacağını ve çalışmalarına helal dairesinde devam edeceğini söyledi. Ünlü mankeni Atatürk Havalimanı’nda annesi Aynur Alptekin, kızı Ayris Alptekin ve kardeşi Ajlan Alptekin karşılarken hacı yakınları alkışlayarak tebrik etti. Alptekin’i görüntüleyemeye çalışan basın mensuplarının yanı sıra birçok hayranı da ünlü mankeni cep telefonlarıyla görüntüledi bazıları da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.


"KENDİLERİNLE TANIŞSINLAR"


Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla Cidde’den İstanbul’a gelen Alptekin, Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hac’da yaşadığı duygunun anlatılamayacak şekilde olduğunu bildiren “İnsanların kendilerine bir kere iyilik yapıp hacca gitmesi lazım. En azından umreye gitmeli. Bıraksınlar Paris’e Bodrum’a Marmaris’e gitmeyi, hacca gelsinler. Kendilerinle tanışsınlar" diye konuştu. Hac sonrası hayat felsefesinde bir değişiklik olacağını ama sosyal hayatının devam edeceğini bildiren Alptekin, “Dizi film çalışmalarım helal dairesinde olacak. Mankenlik katalog broşür çekimleri olursa onlar da devam edecek. Daha iyi şartlarda daha bilinçli şekilde hayatımı yaşayacağım” dedi.


Alptekin, “Hac’da dünyanın en güzel ressamının paletinde renktik. Siyahı, beyazı, sarı tenlisi. Renklerden bir tablo oluşturduk. Kabe’de tavaf ettik. Dünyanın en güzel avını yaptık. Şeytan taşladık. Şeytan taşlarken kendi içimizdeki şeytanı taşladık" diye konuştu.


CAMİYE GİTTİ


Uzun süredir hacca ya da umreye gitme isteğinin olmasına karşılık vergi borcu nedeniyle yurtdışına çıkış yasağı bulunduğunu bildiren Alptekin, bu yıl yasağı olmasına rağmen hacca gitmek için yazıldığını ve kurada kendisine gitme hakkı çıktığını söyledi. Bunun üzerine çıkan vergi affından yararlanarak hacca gittiğini bildiren Alptekin, 5 yıl daha başka insanların hakkını yememek için hacca gitmeyeceğini ancak ilk fırsatta umreye gideceğini kaydetti.


Her zaman boynumda tespih var Alptekin, boynundaki tespihin sorulması üzerine de her zaman boynunda tespih cebinde de takke taşıdığını belirterek, “Bunlar hac kıyafetlerim. Bu nedenle tespihim dışarıda gözüküyor. Bir iki gün içinde kıyafetlerimi değiştireceğim ve yine tespihim boynumda olacak ama elbiselerimin içerisinde. Normal kıyafetlerime dönerken sakallarımı da keseceğim" diye konuştu.


Ailesini kavuşan Yaşar Alptekin daha sonra Eyüp Sultan Camii’ne gitti. (DHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler